< sekcia Košický kraj

ÚSPECH: Policajti zadržali takmer 400 dávok metamfetamínu

Snímka z policajnej akcie. Foto: Facebook/Polícia SR - Košický kraj

V prípade dokázania viny hrozí dílerom trest odňatia slobody na tri až desať rokov.

Michalovce 10. júna (TASR) – Policajti odboru kriminálnej polície v spolupráci s pohotovostným policajným útvarom Krajského riaditeľstva Policajného zboru (KR PZ) v Košiciach zadržali v utorok 8. júna v rámci protidrogovej akcie v Michalovskom okrese minimálne 396 jednotlivých dávok metamfetamínu a tiež tri podozrivé osoby. Dve z nich už čelia obvineniu zo zločinu nedovolenej výroby omamných a psychotropných látok, jedov alebo prekurzorov, ich držania a obchodovania s nimi. O prípade TASR informovala hovorkyňa KR PZ v Košiciach Jana Mésarová.

"Pri domovej prehliadke a prehliadke dvoch motorových vozidiel policajti zaistili zakázané návykové látky a rôzne veci súvisiace s drogovou trestnou činnosťou, ktoré už skúmajú experti Kriminalistického a expertízneho ústavu PZ na pracovisku v Košiciach. Taktiež boli zaistené finančné prostriedky pochádzajúce z predaja drog," priblížila s tým, že krajský vyšetrovateľ v tejto súvislosti z drogovej trestnej činnosti obvinil dvoch mužov vo veku 29 a 31 rokov z Michalovského okresu. Tretiu zadržanú osobu policajti po vykonaní potrebných úkonov prepustili.

"Obvinený 29-ročný muž si mal podľa doterajšieho vyšetrovania zadovažovať zakázané omamné a psychotropné látky, najmä metamfetamín, prechovávať v mieste svojho prechodného bydliska, deliť na dávky a predávať ďalším osobám na rôznych miestach v meste Michalovce a okolí," doplnila Mésarová. Jedným z jeho zákazníkov mal byť aj druhý obvinený muž.

V prípade dokázania viny im hrozí trest odňatia slobody na tri až desať rokov, policajný vyšetrovateľ spracoval podnet na ich vzatie do väzby.