Quantcast
< sekcia Košický kraj

Prvý ročník Behu po košickej ZOO zaujal aj zvieratá

Prvý ročník behu po košickej ZOO počas veľkonočnej nedele 20. apríla 2014 v Košiciach pre rekreačných bežcov ako aj pre rodiny s deťmi. Absolvovaním behu získali všetci bežci zľavu na vstupnom do areálu ZOO. Foto: TASR/František Iván

Ako pre TASR uviedol jeden z organizátorov podujatia Tomáš Gáll, trať bola síce nenáročná, dlhá 3,6 kilometra, ale niektoré prevýšenia dali zabrať aj skúsenejším a trénovanejším bežcom.

Košice 20. apríla (TASR) – Stáli obyvatelia košickej zoologickej záhrady sa dnes nestačili čudovať zvláštnym aktivitám návštevníkov, ktorí si ich zvyčajne iba so záujmom zvykli obzerať a obdivovať. Niekoľko desiatok mladých i starších návštevníkov sa podujalo urobiť počas Veľkonočných sviatkov aj niečo pre seba a svoje zdravie a zúčastnili sa prvého ročníka Behu po košickej ZOO.Ako pre TASR uviedol jeden z organizátorov podujatia Tomáš Gáll, trať bola síce nenáročná, dlhá 3,6 kilometra, ale niektoré prevýšenia dali zabrať aj skúsenejším a trénovanejším bežcom. „Košická ZOO je unikátny krásny priestor, kam často chodia Košičania relaxovať, preto sme takouto formou chceli pritiahnuť ľudí, aby si opäť prišli pozrieť zvieratá,“ povedal Gáll.

Ocenil, že záujem návštevníkov o beh bol enormný. „Máme pre nich pripravené aj symbolické ocenenia – medailu a darčeky od mesta Košice,“ dodal.