< sekcia Košický kraj

PRIŠIEL NELEGÁLNE: V Tibave zadržali Gruzínca, vyhostili ho

Ilustračné foto. Foto: TASR/AP

Muž sa po zadržaní podrobil testu na ochorenie COVID-19 s negatívnym výsledkom.

Tibava 12. októbra (TASR) – Prípad nelegálneho prekročenia ukrajinsko-slovenskej hranice zaznamenali hraniční policajti z Petroviec. Ako informovala hovorkyňa Riaditeľstva hraničnej a cudzineckej polície Sobrance Agnesa Kopernická, zadržanému Gruzíncovi vydali rozhodnutie o administratívnom vyhostení s uložením zákazu vstupu na územie SR a ostatných členských štátov EÚ na obdobie dvoch rokov.

Hraniční policajti kontrolovali štátneho príslušníka Gruzínska v sobotu (9. 10.) v katastrálnom území obce Tibava v okrese Sobrance. "Zistilo sa, že cudzinec prekročil vonkajšiu hranicu z Ukrajiny do SR neoprávnene mimo hraničného priechodu a zdržiaval sa u nás neoprávnene," uviedla Kopernická s tým, že Gruzínec sa v pondelok (11. 10.) podrobil testu na ochorenie COVID-19 s negatívnym výsledkom.

Po vydaní rozhodnutia o zákaze vstupu na územie SR a krajín EÚ, ako aj rozhodnutia o zaistení na účel vrátenia podľa medzinárodnej zmluvy policajti odovzdali Gruzínca príslušníkom Štátnej pohraničnej služby Ukrajiny.