< sekcia Košický kraj

V závode Embraco otestovali 1162 zamestnancov, pozitívnych bolo 16

Na leteckej snímke zo 17. októbra 2017 je závod Embraco pri Spišskej Novej Vsi. Archívne foto. Foto: TASR - Milan Kapusta

Nový generálny riaditeľ závodu Tomáš Kandra ozrejmil, že testovanie organizovali z vlastnej iniciatívy, keďže sa v predchádzajúcich mesiacoch osvedčilo.

Spišská Nová Ves 13. januára (TASR) – V závode Embraco v Spišskej Novej Vsi testovali na ochorenie COVID-19 od štvrtka (7. 1.) do soboty (9. 1.) zamestnancov podniku. Z celkového počtu 1162 zrealizovaných antigénových testov zachytili 16 pozitívnych prípadov, čo predstavuje 1,37 percenta. TASR o tom informoval externý PR konzultant spoločnosti Embraco Slovakia Anton Oberhauser.

Išlo už o tretie kolo dobrovoľného testovania zamestnancov antigénovými testami na ochorenie COVID-19. Nový generálny riaditeľ závodu Tomáš Kandra ozrejmil, že testovanie organizovali z vlastnej iniciatívy, keďže sa v predchádzajúcich mesiacoch osvedčilo. Kým v prvom kole testovania v novembri zachytili 49 pozitívnych prípadov, v decembri ich bolo už iba 11.

Závod Embraco Slovakia v Spišskej Novej Vsi, ktorý je súčasťou globálnej divízie Nidec Global Appliance, sa zameriava na výrobu kompresorov a kondenzačných jednotiek na domáce a komerčné chladenie.