< sekcia Košický kraj

VIDEO TRAGICKEJ ZRÁŽKY: Preživšej vodičke namerali 2,5 promile

Hasiči z Michaloviec a Trebišova zasahovali medzi obcami Horovce a Vojčice, kde došlo k vážnej dopravnej nehode dvoch osobných vozidiel. Foto: TASR/Roman Hanc

Na videu urobenom z ďalšieho auta je vidieť, ako vozidlo zn. Peugeot riadené 30-ročnou Trebišovčankou viackrát prechádza z jedného kraja cesty na druhý do protismeru.

Vojčice 30. mája (TASR) – Polícia zverejnila videozáznam zachytávajúci nedeľňajšiu (29.5.) zrážku dvoch osobných áut v okrese Trebišov, pri ktorej zahynula 20-ročná vodička. Zároveň dnes polícia informovala, že 30-ročná žena, ktorá bola za volantom druhého z vozidiel, mala v krvi 2,5 promile alkoholu.Na videu urobenom z ďalšieho auta je vidieť, ako vozidlo zn. Peugeot riadené 30-ročnou Trebišovčankou viackrát prechádza z jedného kraja cesty na druhý do protismeru. V mierne pravotočivej zákrute napokon Peugeot čelne narazí do protiidúceho vozidla zn. Citroën, ktoré viedla 20-ročná vodička z okresu Michalovce. Tá bola na meste mŕtva, Trebišovčanka podľa predbežnej lekárskej správy utrpela zranenia s dobou liečenia viac ako 14 dní.

"Vzhľadom na to, že výsledky lekárskeho vyšetrenia krvi na zistenie požitia alkoholických nápojov u 30-ročnej vodičky vozidla zn. Peugeot boli pozitívne s výsledkom 2,5 promile, je potrebné, aby široká motoristická verejnosť vnímala, resp. videla správanie sa vodiča v cestnej premávke pod vplyvom alkoholických nápojov. V tomto prípade prišla o život mladá vodička. U nej požitie alkoholu zistené nebolo," uviedla košická krajská policajná hovorkyňa Jana Mésarová.

K tragickej dopravnej nehode došlo v nedeľu okolo 14.30 h na ceste medzi obcami Vojčice a Horovce. Vodičku z Trebišova po vykonaní procesných úkonov pravdepodobne obvinia z prečinu usmrtenia, za ktorý hrozí trest odňatia slobody na štyri až desať rokov.