< sekcia Košický kraj

Výstava Spišská paleta predstaví diela 14 členov ART klubu

Ilustračná snímka. Foto: Martin Baumann

Výstava malieb a kresieb je putovná a má ročnú periodicitu. Technické stvárnenie každého autora je originálne a svojské.

Spišská Nová Ves 26. júna (TASR) - Výstava Spišská paleta, ktorá sa uskutoční v priestoroch Spišského osvetového strediska (SOS) v Spišskej Novej Vsi, predstaví diela 14 členov ART klubu neprofesionálnych výtvarníkov. TASR o tom informovala Miriama Bukovinská zo Spišského osvetového strediska.

Výstava malieb a kresieb je putovná a má ročnú periodicitu. "Témy v dielach sú rôznorodé, pretože každého autora zaujme niečo iné. Vyhľadávaným motívom stále ostáva krajina, ale svoje miesto si našla aj figurálna tvorba a železničná tematika," uviedla Bukovinská. Technické stvárnenie každého autora je originálne a svojské. Pri tvorbe diel použili pastely, akryl a olej. Skúšajú tiež netradičnejšie kombinácie, veľkej obľube sa teší enkaustika. "Plastiky v tomto ročníku nemajú, bohužiaľ, svojho zástupcu," dodala Bukovinská.

Vernisáž výstavy sa uskutoční v utorok (28.6.) o 16.30 h vo výstavných priestoroch SOS. Spišská paleta bude verejnosti prístupná do 27. júla.