Quantcast
Spravodajský portál Tlačovej agentúry Slovenskej republiky
Pondelok 26. február 2024Meniny má Viktor
< sekcia Košický kraj

Zadržali útočníka, ktorý mal vo vlaku na Spiši pobodať študentku

Ilustračná snímka. Foto: TASR

Osobu podozrivú zo spáchania skutku po vykonaní potrebných procesných úkonov umiestnili do cely policajného zaistenia.

Spišská Nová Ves 2. novembra (TASR) - Polícia zadržala podozrivého, ktorý mal v stredu (1.11.) večer vo vlaku na Spiši pobodať 22-ročnú ženu. Umiestnili ho do policajnej cely. Informoval o tom Policajný zbor (PZ) SR - Košický kraj na sociálnej sieti s tým, že v jednom z vlakov smerujúcich z Košíc do Žiliny mal útočník bez zjavného dôvodu a náhle zaútočiť na 22-ročnú ženu, ktorá s ním sedela v spoločnom kupé."Podľa výsledkov doterajšieho vyšetrovania s doposiaľ neznámym predmetom boli žene spôsobené viaceré bodno-rezné poranenia v oblasti krku a rúk," uvádza polícia. Po príchode vlaku do železničnej stanice Spišská Nová Ves sa podozrivá osoba snažila z vlaku ujsť. Bezprostredne jej v tom až do príchodu polície zabránili spolucestujúci z vedľajšieho kupé.

Osobu podozrivú zo spáchania skutku po vykonaní potrebných procesných úkonov umiestnili do cely policajného zaistenia. Vzhľadom na závažnosť skutku vec prevzal vyšetrovateľ odboru kriminálnej polície Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Košiciach. "Bola vykonaná obhliadka miesta činu, počas ktorej bolo zaistených viacero stôp, ktoré budú podrobené znaleckému skúmaniu. Po ukončení bolo v súvislosti s týmto incidentom začaté trestné stíhanie pre obzvlášť závažný zločin vraždy v štádiu pokusu v jednočinnom súbehu s prečinom výtržníctva," dodala polícia.

V súčasnosti vykonávajú ďalšie procesné úkony smerujúce k objasneniu všetkých okolností, ktoré sú podľa polície dôležité pre trestné konanie, a ktoré podozrivú osobu viedli k spáchaniu tohto skutku. Až po ich vykonaní a dôkladnej analýze bude rozhodnuté o ďalšom procesnom postupe. "Čiastkové informácie preto poskytovať nebudeme a bližšie informácie poskytneme, až keď to situácia vo vyšetrovaní dovolí," uzatvára PZ.

Žena pri útoku utrpela stredne ťažké poranenia, v súčasnosti je hospitalizovaná v spišskonovoveskej nemocnici a je podľa polície mimo ohrozenia života.