Quantcast
Spravodajský portál Tlačovej agentúry Slovenskej republiky
Piatok 23. február 2024Meniny má Roman a Romana
< sekcia Košický kraj

Počet chrípke podobných ochorení v Košickom kraji stúpol

Ilustračné foto. Foto: TASR - František Iván

Najvyššia chorobnosť na ARO bola zaznamenaná v okrese Rožňava a najnižšia v okrese Sobrance, pričom išlo najčastejšie o deti do piatich rokov.

Košice 30. októbra (TASR) - Uplynulý týždeň bolo v rámci Košického kraja hlásených 8291 akútnych respiračných ochorení (ARO), z toho bolo 410 chrípke podobných ochorení (CHPO). "Oproti minulému týždňu je chorobnosť na ARO nižšia o sedem percent a chorobnosť na CHPO je vyššia o 20 percent," uvádza Regionálny úrad verejného zdravotníctva (RÚVZ) so sídlom v Košiciach na svojej webovej stránke.

Najvyššia chorobnosť na ARO bola zaznamenaná v okrese Rožňava a najnižšia v okrese Sobrance, pričom išlo najčastejšie o deti do piatich rokov. "Priebeh ochorení bol komplikovaný u 242 osôb, čo predstavuje 2,9 percenta zo všetkých ARO," dodáva RÚVZ.

Čo sa týka výchovno-vzdelávacieho procesu, pre zvýšenú chorobnosť ho prerušili dokopy v siedmich kolektívoch, z toho v šiestich materských školách v okresoch Košice I, Košice-okolie, Spišská Nová Ves a Trebišov, ako aj v jednej základnej škole v Trebišovskom okrese.