Quantcast
Spravodajský portál Tlačovej agentúry Slovenskej republiky
Piatok 1. december 2023Meniny má Edmund
< sekcia Košický kraj

Vo vlaku smerujúcom z Bratislavy do Košíc našli náboje

Ilustračné foto Foto: TASR

Vlak Ex 611, ktorý vyrazil z Bratislavy o 15.27 h smerom do Košíc, preto v Liptovskom Mikuláši odriekli.

Košice 7. septembra (TASR) - V jednom z vlakov, smerujúcich z Bratislavy do Košíc, našli v stredu (6. 9.) večer muníciu. Ako pre TASR povedal hovorca Železničnej spoločnosti Slovensko (ZSSK) Tomáš Kováč, išlo o niekoľko nábojov vysypaných v umývadle.

Vlak Ex 611, ktorý vyrazil z Bratislavy o 15.27 h smerom do Košíc, preto v Liptovskom Mikuláši odriekli. Podľa Kováča vzniknutá situácia nesúvisela so stredajšou bombovou hrozbou a policajnými pyrotechnickými prehliadkami vo vlakoch na trase Bratislava - Košice.

"Pravdepodobne išlo o zhodu náhod a incident nemá nič spoločné so stredajšou mimoriadnou udalosťou. Náboje našiel cestujúci, ktorý to ohlásil vlakvedúcemu," priblížil. Vlak v úseku Liptovský Mikuláš - Košice odriekli a cestujúcich prepravili ďalším vlakom.

Hovorkyňa Krajského riaditeľstva Policajného zboru (PZ) v Žiline Zuzana Šefčíková pre TASR potvrdila, že v stredu sa počas jazdy vo vlaku Ex 611 na trase z Bratislavy do Košíc našli pri vchádzaní vlaku do stanice Kraľovany štyri náboje. "Vyšetrovateľ Okresného riaditeľstva PZ v Liptovskom Mikuláši začal v uvedenej veci trestné stíhanie pre prečin nedovoleného ozbrojovania a obchodovania so zbraňami. Vzhľadom na prebiehajúce vyšetrovanie nie je možné poskytnúť bližšie informácie," dodala.