Košický kraj

V mestách a obciach na Spiši je priebeh volieb pokojný

Podobne pokojné sú voľby aj v okresoch Spišská Nová Ves a Gelnica, zhodnotila to zapisovateľka tamojšej ObVK Martina Papcúnová.

Voľby v Košiciach a okolí sa uskutočňujú bezproblémovo

Bezproblémový priebeh v meste Košice potvrdil predseda tamojšej okresnej volebnej komisie Peter Múdry.

Polícia obvinila dvoch mužov z Moldavy nad Bodvou z vraždy

Muži vo veku 39 a 50 rokov v pondelok (20. 5.) podľa doterajšieho vyšetrovania brutálnym spôsobom fyzicky napadli a úmyselne usmrtili 51-ročného muža.

Voľby v Košickom kraji podľa polície zatiaľ nenarušil žiaden incident

Volebné miestnosti v 5951 okrskoch sa na Slovensku otvorili v sobotu o 7.00 h a sprístupnené budú do 22.00 h.

Občania Čečejoviec vnímajú čerpanie eurofondov, voliť chodia priebežne

Zo zdrojov EÚ získala obec Čečejovce doposiaľ približne 1,5 milióna eur. Najmä vďaka eurofondom sa jej podarilo obnoviť verejné osvetlenie či znížiť energetickú náročnosť verejných budov.

V Košiciach sa pokračuje v reštaurovaní Oltára sv. Petra a Pavla

Jednou zo vzácnych zbierok Východoslovenského múzea v Košiciach je práve neskoro renesančný oltár svätých Petra a Pavla od neznámeho majstra tabuľových obrazov zo Spiša.

Voľby na košickom Luníku IX majú aj tentoraz nízku účasť voličov

Prví voliči začali chodiť do volebných miestností okolo 8.30 h, zatiaľ išlo najmä o mladšiu a strednú generáciu. Žiadosti o prenosnú volebnú schránku okrskové komisie nemali.

Poráč: Prehliadka speváckych zborov Hospodi pomiluj oslavuje jubileum

Na regionálnej prehliadke zaznejú aj skladby významných ukrajinských, ruských, bulharských a slovenských skladateľov byzantskej hudby.

Europoslancov si volia aj na košickom Sídlisku KVP

Svoj hlas prišiel odovzdať aj Vladimír Sedlák. Treba chodiť voliť, aby sa niečo urobilo. Nemôžeme nebyť v Európskej únii, je to pre nás výhoda. Myslím, že by mal ísť každý voliť.

VIDEO: Účasť na voľbách v rómskej osade v Trebišove je zatiaľ nízka

V trebišovskej osade sú dva volebné okrsky, oprávnených voličov je tam zhruba 1900. Pred piatimi rokmi bola v nich účasť na eurovoľbách na úrovni 1,29.,aktualizované 

V Košiciach a ich okolí zatiaľ vážne problémy vo voľbách nezaevidovali

Menšie komplikácie zaznamenali v Košiciach, išlo najmä o otázky súvisiace s trvalým pobytom, respektíve zoznamom voličov.

Na kancelárskom trhu v Košiciach je málo aktívnych developerov

V súčasnosti v Košiciach plánujú začať výstavbu tretej administratívnej budovy BTC 3 s 16.800 metrami štvorcovými (m2) prenajímateľnej plochy s výškou investície takmer 30 miliónov eur.

Na Gemeri je zatiaľ účasť voličov nízka

Podobná situácia je i v okresoch Revúca a Rimavská Sobota, ktoré zastrešuje jedna okresná volebná komisia so sídlom v Rimavskej Sobote.

V Turni nad Bodvou sa začali voľby bezproblémovo

Zapisovateľka volebného okrsku číslo 2 E. Kováčová verí, že účasť bude lepšia ako v predchádzajúcich eurovoľbách v roku 2014. Vtedy bola v SR najnižšia spomedzi všetkých krajín EÚ, a to 13 percent.

Podnik na košickom sídlisku KVP má pomôcť pri čistote či zimnej údržbe

Sídlisko KVP je podľa miestnej samosprávy jedinou košickou mestskou časťou, ktorá vo vlastnej réžii zabezpečuje zimnú údržbu, kosbu zelene či výsadbu stromov.

Polaček: Parkovanie majú v správe Košice, voči rozhodnutiu sa odvoláme

Košický okresný súd vydal neodkladné opatrenie 20. mája na základe žaloby spoločnosti EEI. Mesto podľa neho musí poskytovať firme súčinnosť v zmysle nájomnej zmluvy.

Košický okresný súd dal v parkovacej kauze za pravdu spoločnosti EEI

Mesto prevzalo od 1. januára tohto roka parkovací systém na základe všeobecne záväzného nariadenia, a to napriek nesúhlasu EEI ako prevádzkovateľa parkovacích miest v zóne plateného parkovania.

Cestu medzi obcami Obišovce a Trebejov dočasne uzavrú

Polícia vodičom pripomína, aby na uvedenej trase zvýšili opatrnosť, rešpektovali zmeny dopravného značenia a využili obchádzku.

Do štrajku vstúpili vodiči a iní zamestnanci Dopravného podniku Košice

Ako povedal primátor Jaroslav Polaček, vedenie mesta a DPMK sa snažia zmierniť dosah štrajku na cestujúcu verejnosť.