Quantcast
Spravodajský portál Tlačovej agentúry Slovenskej republiky
Pondelok 26. február 2024Meniny má Viktor
< sekcia Krimi

Chlapík v Modre zaútočil na policajnú hliadku, teraz mu hrozí 8 rokov

Ilustračná snímka Foto: TASR/Michal Svítok

Obvineniu zo zločinu útoku na verejného činiteľa čelí 29-ročný Vincent z okresu Pezinok.

Bratislava 12. februára (TASR) - Obvineniu zo zločinu útoku na verejného činiteľa čelí 29-ročný Vincent z okresu Pezinok, ktorý v utorok (10. 2.) zaútočil na policajnú hliadku najskôr verbálne, následne ozbrojený kuchynským nožom aj fyzicky. TASR o tom informoval hovorca Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Bratislave Michal Szeiff.

Podľa jeho slov bola v utorok policajná hliadka vyslaná v čase o 00.30 h k prevereniu oznámenia o poškodení jedného z domov v Modre – Harmónii. V blízosti poškodeného domu hliadka spozorovala osobu mužského pohlavia, ktorá sa po príchode polície dala na útek. "Osoba bola následne prenasledovaná až do areálu budovy bývalého hotela. Tam na hliadku zaútočila najskôr verbálne, následne aj fyzicky ozbrojená kuchynským nožom, pričom členov hliadky ohrozovala na živote a zdraví," povedal Szeiff.

Podľa neho muž javil známky požitia alkoholických nápojov alebo inej návykovej látky a na opakované výzvy zasahujúcich policajtov nereagoval a v ich ohrozovaní pokračoval. "Po odzbrojení a spacifikovaní bola osoba obmedzená na osobnej slobode a po vykonaní potrebných úkonov umiestnená v cele policajného zaistenia," podotkol hovorca.

Ako ďalej uviedol, policajný vyšetrovateľ spracoval podnet k návrhu na vzatie obvineného do väzby. "V prípade preukázania viny hrozí obvinenému za uvedené konanie v zmysle trestného zákona trest odňatia slobody na tri roky až osem rokov," dodal Szeiff.