Quantcast
Spravodajský portál Tlačovej agentúry Slovenskej republiky
Pondelok 11. december 2023Meniny má Hilda
< sekcia Krimi

Muž sa zbavoval odpadu na cudzom pozemku, hrozia mu až dva roky

Ilustračné foto. Foto: TASR - Alexandra Moštková

Išlo o odpad ako nábytok, drevo a koberce v objeme jeden meter kubický a rôzne zvyšky zo stavebnej činnosti v objeme dve tony, priblížilo Prezídium Policajného zboru.

Bratislava 25. septembra (TASR) - Enviropolícia obvinila 43-ročného muža z obce Chorvátsky Grob v okrese Senec z úmyselného prečinu neoprávneného nakladania s odpadmi. Ten sa mal zbavovať odpadu na cudzom pozemku. V prípade dokázania viny mu hrozí trest odňatia slobody až na dva roky. Prezídium Policajného zboru o tom informovalo na sociálnej sieti.

"Mal priviezť svojím autom v júni a v júli tohto roku na cudzí pozemok vo Vajnoroch v Bratislave rôzny odpad a v rozpore s príslušnými právnymi predpismi ho tam ponechať. Išlo o odpad ako nábytok, drevo a koberce v objeme jeden meter kubický a rôzne zvyšky zo stavebnej činnosti v objeme dve tony," priblížilo.

Polícia v tejto súvislosti upozornila, že akékoľvek zásahy do životného prostredia sú prísne regulované. "Takýmto konaním dochádza k ohrozovaniu a poškodzovaniu environmentálnych a ekonomických záujmov spoločnosti a v prípade ich porušenia sa vystavujú postihu za takéto konanie," dodala.