Quantcast
Spravodajský portál Tlačovej agentúry Slovenskej republiky
Štvrtok 30. marec 2023Meniny má Vieroslava
< sekcia Krimi

Muž mal dlhé roky týrať svoju rodinu, hrozí mu 7 až 15 rokov väzenia

Ilustračná snímka. Foto: TASR

Muž bol často agresívny, kričal po svojich blízkych, budil ich zo spánku a ničil im osobné veci. Svojím konaním u nich vyvolával strach a vyžadoval od nich absolútnu poslušnosť, uviedla Ligdayová.

Kežmarok 23. januára (TASR) - Muž spod Tatier mal dlhé roky týrať svoju rodinu, polícia ho obvinila. O prípade informovala krajská policajná hovorkyňa z Prešova Jana Ligdayová s tým, že vyšetrovateľ Okresného riaditeľstva Policajného zboru v Kežmarku obvinil 52-ročného muža zo zločinu týrania blízkej a zverenej osoby.

"Muž sa protiprávneho a neprípustného konania dopúšťal od roku 2007 až doposiaľ. Opakovane vyvolával strach u svojej manželky ako aj u svojich detí, nadmieru ich kontroloval, obmedzoval ich v osobných i sociálnych kontaktoch. Členovia rodiny mu museli pravidelne hlásiť, kde sú a s kým, vymýšľal si tiež rôzne spory," uviedla hovorkyňa. Dodala, že muž bol často agresívny, kričal po svojich blízkych, budil ich zo spánku a ničil im osobné veci. Svojím konaním u nich vyvolával strach a vyžadoval od nich absolútnu poslušnosť. Vulgárne vyhrážky boli podľa polície taktiež súčasťou jeho správania.

"Toto dlhodobé psychické utrpenie zanechávalo na manželke a deťoch následky, neustále trpeli strachom a obavou o svoj život. Agresor bol v sobotu (21. 1.) podvečer policajnou hliadkou zadržaný a skončil v cele policajného zaistenia,"
doplnila Ligdayová s tým, že ak sa obvinenému mužovi preukáže vina, hrozí mu trest odňatia slobody na sedem až 15 rokov.

Polícia v súvislosti s týmto prípadom upozorňuje, že akékoľvek formy násilia či agresie je potrebné riešiť hneď na začiatku ich vzniku. "Je nutné vyhľadať pomoc a neostávať v takomto prostredí. Agresor sa nikdy nezmení, ani po rôznych sľuboch, či vyjadrení ľútosti z jeho strany," skonštatovala Ligdayová. Apelovala aj na verejnosť, aby bola všímavá k ľuďom vo svojom okolí.