Quantcast
Spravodajský portál Tlačovej agentúry Slovenskej republiky
Nedela 3. marec 2024Meniny má Bohumil, Bohumila
< sekcia Krimi

Mladík poškodil prakom 10 áut a 8 domov, polícia dala návrh na väzbu

Policajtné foto. Foto: TASR

V nedeľu (8. 2.) v skorých ranných hodinách sa vozil spolu s rovesníkmi na aute BMW po Trnave a okolitých dedinách.

Trnava 10. februára (TASR) - Policajti zadržali 20-ročného mladého muža, ktorý poškodil najmenej desať áut a osem rodinných domov. V nedeľu (8. 2.) v skorých ranných hodinách sa vozil spolu s rovesníkmi na aute BMW po Trnave a okolitých dedinách. Na ich vození by možno nebolo nič zlé, ak by pritom jeden z nich nezačal ničiť cudzí majetok. Informovala TASR hovorkyňa Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Trnave Mária Linkešová.

„Pravdepodobne nuda dohnala mladíka k tomu, že zobral do ruky podomácky vyrobený prak a z idúceho auta vystreľoval niekoľko centimetrové okruhliaky na autá a domy,“ priblížila Linkešová s tým, že na sídlisku Prednádražie si zobral na mušku zaparkované auto VW Touareg, na ktorom poškodil vyhrievané sklo. Nemilé prekvapenie čakalo aj na majiteľa auta Renault Kangoo, ktorému rozbil čelné sklo, ale aj vyhrievanú sklenú výplň v hodnote najmenej 350 eur. Prak namieril aj na zaparkované auto Nissan X-Trail v Bielom Kostole, kde poškodil kameňmi aj okná rodinného domu. Ani po tomto vyčíňaní sa nezastavil a podobné prípady zistili policajti v obciach Križovany nad Dudváhom, Brestovany, Vlčkovce, Zavar – Poronda. Medzi poškodenými bola aj 85-ročná Trnavčanka, ktorej zničil žalúzie a okná na dome.

Podľa ďalších slov hovorkyne polícia doposiaľ vyčíslila škodu na 3200 eur. Spôsobená škoda sa však stále zvyšuje. Polícia ešte nadránom zadržala mladíka, ktorý sa ku všetkému priznal. „Poverený policajt ho vzápätí obvinil z prečinu poškodzovania cudzej veci a nakoľko bol podmienečne odsúdený pre iný trestný čin, spracoval návrh na jeho vzatie do väzby. O jeho osude rozhodne súd v najbližších hodinách,“ konštatovala Linkešová.

Policajné foto.
Foto: TASR