Quantcast
Spravodajský portál Tlačovej agentúry Slovenskej republiky
Pondelok 11. december 2023Meniny má Hilda
< sekcia Krimi

Muži mali nelegálne previezť minimálne 65 cudzincov, obvinili ich

Ilustračná snímka. Foto: TASR

Muži si mali prenajímať dodávky z rozličných miest na Slovensku. V nich mali vycestovať k mestu Szeged v Maďarsku, kde mali v úložnom priestore ukryť cudzincov a prevážať ich do Českej republiky.

Bratislava 5. júna (TASR) - Policajti zadržali a obvinili dvoch mužov, ktorí nelegálne previezli minimálne 65 cudzincov. Za spáchanie zločinu prevádzačstva im hrozí trest odňatia slobody na sedem až desať rokov. Polícia o tom informovala na sociálnej sieti.

Mužov zadržali v rámci akcie Blato a počas domových prehliadok zaistila polícia rôzny dôkazový materiál. "Podľa zistení policajtov mali za vopred dohodnutú finančnú odmenu organizovať a zabezpečovať nelegálne prechody cudzincov z územia Maďarska cez územie Slovenska do Českej republiky," priblížila polícia. Muži si mali prenajímať dodávky z rozličných miest na Slovensku. V nich mali vycestovať k mestu Szeged v Maďarsku, kde mali v úložnom priestore ukryť cudzincov a prevážať ich do Českej republiky.

Polícia ozrejmila, že finančná odmena za jedného cudzinca sa pohybovala vo výške minimálne 500 eur. "Po dokázaní viny hrozí 36-ročnému M. Š. a 28-ročnému M. F. trest odňatia slobody na sedem až desať rokov," dodala.