Quantcast
Spravodajský portál Tlačovej agentúry Slovenskej republiky
Utorok 23. júl 2024Meniny má Oľga
< sekcia Krimi

Obžalovaný profesionálny otec tvrdí, že smrť Simonke nespôsobil

Ilustračné foto Foto: TASR/Radovan Stoklasa

Prokuratúra viní Ivana G. zo zločinu zabitia z nedbanlivosti.

Prešov 5. októbra (TASR) – Na Okresnom súde v Prešove sa dnes popoludní začalo hlavné pojednávanie s profesionálnym rodičom Ivanom G. z Veľkého Šariša (okres Prešov), ktorý je obžalovaný zo zabitia 19-mesačnej Simonky. Obžalovaný pred senátom vyhlásil, že je nevinný. V prípade dokázania viny mu hrozí trest odňatia slobody na deväť až 12 rokov.

Prokuratúra viní Ivana G. zo zločinu zabitia z nedbanlivosti. Profesionálna rodina vychovávala tri maloleté deti z detského domova v Košiciach. Deti bývali u nich v peknom prostredí v rodinnom dome vo Veľkom Šariši, v mestskej časti Kanaš.

Riaditeľka detského domova vypovedala, že s obžalovaným, ako profesionálnym rodičom, neboli žiadne problémy. K smrti dievčatka došlo 11. marca vo večerných hodinách. Polícia vtedy informovala, že „znalec z odboru súdneho lekárstva predbežne vylúčil, že by si zranenia spôsobila Simonka sama, alebo ďalšie maloleté osoby, ktoré sa v tom čase v dome nachádzali“. Simonka mala viaceré poranenia a modriny, okrem iného aj pomliaždené tenké a hrubé črevo a vnútorné krvácanie.

Ako informoval TASR hovorca Krajského súdu v Prešove Michal Drimák, súd vypočuje aj ďalších svedkov. Hlavné pojednávanie bude pokračovať 14. decembra. Ako svedkov súd predvolá manželku obžalovaného a ich susedov.