Quantcast
Spravodajský portál Tlačovej agentúry Slovenskej republiky
Piatok 22. september 2023Meniny má Móric
< sekcia Krimi

Obvinili 29-ročného Bratislavčana, ktorý nahlásil falošnú bombu

Ilustračná snímka. Foto: Teraz.sk - Júlia Jánošíková

Polícia pár hodín po spáchaní uvedeného skutku zadržala a na osobnej slobode obmedzila Miloša O.

Bratislava 6. júna (TASR) - Polícia obvinila 29-ročného Miloša O. z Bratislavy z trestného činu šírenia poplašnej správy. Na tiesňovej linke 112 nahlásil bombu, ktorá sa mala podľa jeho slov nachádzať v priestoroch čerpacej stanice v bratislavskej Záhorskej Bystrici. Bombová hrozba sa však nepotvrdila. TASR o tom informoval hovorca Krajského riaditeľstva Policajného zboru (PZ) v Bratislave Michal Szeiff.

"Oznámenie o uvedenej veci bolo oznámené prostredníctvom mobilného telefónu krátko pred 4.00 h v utorok (5. 6.). Policajti bezodkladne po prijatí tohto oznámenia vykonali potrebné úkony, ako aj pyrotechnickú prehliadku priestorov čerpacej stanice so služobným psovodom. Tá sa skončila s negatívnym výsledkom," priblížil.

Polícia pár hodín po spáchaní uvedeného skutku zadržala a na osobnej slobode obmedzila Miloša O. "Následne mu vyšetrovateľ vzniesol obvinenie z trestného činu šírenia poplašnej správy," doplnil hovorca. Muža umiestnili v cele policajného zaistenia. Vec sa realizuje v tzv. superrýchlom konaní.