< sekcia Krimi

Polícia obvinila trojicu Handlovčanov z krádeže v hospodárskej budove

Snímka z miesta krádeže. Foto: Facebook/Polícia SR - Trenčiansky kraj

Mužovi mladíci ukradli i drevo na kúrenie.

Handlová 26. januára (TASR) - Väzenie hrozí trojici Handlovčanov, ktorí sa mali vlámať do hospodárskej budovy v Handlovej a ukradnúť z nej viacero predmetov. Policajný vyšetrovateľ obvinil 40-ročného muža a dvoch 16-ročných mladíkov z obzvlášť závažného zločinu krádeže a prečinu porušovania domovej slobody spáchaného formou spolupáchateľstva. Informoval o tom v utorok TASR trenčiansky krajský policajný hovorca Pavol Kudlička.

"Obvinení sa mali dostať na pozemok rodinného domu v Handlovej cez neuzamknutú bránku a následne sa mali vlámať do hospodárskej budovy. Po vniknutí dovnútra mali odcudziť drevo na kúrenie, palivové brikety, elektrickú pílu, predlžovací elektrický kábel a iné veci," uviedol Kudlička.

Krádežou mali obvinení podľa neho majiteľovi spôsobiť celkovú škodu vo výške približne 340 eur.

"Polícia radí občanom, aby si vo vlastnom záujme starostlivo zamykali aj svoje vchodové bránky, vchodové dvere svojich domácností a zatvárali okná. Nezabúdajte ani na podkrovie, poschodie, malé strešné okná a pivničné okná. Zlodej je schopný dostať sa dovnútra každým otvorom väčším ako ľudská hlava," pripomenul Kudlička. Políciu by mali podľa neho občania kontaktovať na bezplatnom telefónnom čísle 158 ihneď, ako zistia, že mali "neželanú návštevu".