Quantcast
Spravodajský portál Tlačovej agentúry Slovenskej republiky
Nedela 16. jún 2024Meniny má Blanka a Bianka
< sekcia Krimi

Polícia vlani v Trnavskom kraji odhalila 1886 opitých vodičov

Ilustračná snímka. Foto: TASR

Pod vplyvom viac ako jedného promile, čo je považované za trestný čin, prichytili pri jazde 371 vodičov a 127 cyklistov.

Trnava 3. februára (TASR) - Policajti počas roka 2022 podrobili dychovej skúške na alkohol na cestách Trnavského kraja viac ako 180.000 vodičov. Pozitívny výsledok malo 1886 osôb. Oproti roku predtým sa počet opitých na cestách zvýšil o 282 prípadov. Viac ako dve tretiny vodičov vrátane cyklistov nafúkali hodnotu do jedného promile. Informovala tom trnavská polícia na sociálnej sieti.

Do jedného promile alkoholu hliadky zistili u 507 motoristov a 852 cyklistov. Pod vplyvom viac ako jedného promile, čo je považované za trestný čin, prichytili pri jazde 371 vodičov a 127 cyklistov. Dychovú skúšku odmietlo 24 vodičov a päť cyklistov. "Upozorňujeme najmä mladých vodičov, že po odmietnutí vykonania dychovej skúšky na alkohol na mieste alebo odberu v nemocnici nasleduje podľa zákona riešenie pre podozrenie z prečinu ohrozenia pod vplyvom návykovej látky. Ide o úmyselný trestný čin zapísaný v registri trestov," uviedla polícia.

Polícia zmapovala aj počet vodičov, u ktorých zistili počas roka 2022 alkohol pri dopravnej nehode. "Najviac ich bolo v okrese Trnava 39 (o štyroch menej ako v roku 2021), v okrese Dunajská Streda to bolo 33 (o osem menej), v okrese Galanta 22 (o päť menej), v okrese Senica 21 (o dvoch menej), no v okrese Skalica pri 20 opitých vodičoch je nárast o deväť," uvádza polícia. Dve nehody, kde bol zistený alkohol u vodiča, sa skončili tragicky.