Quantcast
Spravodajský portál Tlačovej agentúry Slovenskej republiky
Utorok 25. jún 2024Meniny má Olívia a Tadeáš
< sekcia Krimi

Dva požiare za jednu noc: Udalosti si vyžiadali pozornosť polície

Snímka z nočného požiaru v Bratislave. Foto: Facebook/Polícia SR - Bratislavský kraj

K prvému požiaru došlo na Vilovej ulici v Bratislave.

Bratislava 30. novembra (TASR) - Polícia vyšetruje okolnosti dvoch nočných požiarov v Bratislave, ku ktorým došlo z utorka (29. 11.) na stredu. Ani v jednom prípade nedošlo k zraneniu osôb. TASR o tom informoval bratislavský krajský policajný hovorca Michal Szeiff.

K prvému požiaru došlo krátko po 3.15 h na Vilovej ulici. "Na linke 158 sme prijali informáciu o požiari plastových kontajnerov, z ktorých sa požiar rozšíril aj na vedľajšiu plechovú búdu patriacu obchodnému domu. V dôsledku požiaru došlo aj k poškodeniu zaparkovaného motorového vozidla," ozrejmil Szeiff. Dodal, že po uhasení požiaru hasiči preukázali, že vznikol zapálením plastových kontajnerov neznámou osobou.

K druhému požiaru došlo krátko po 4.30 h na Černyševského ulici. "Podľa prijatého oznámenie tu došlo k požiaru troch zaparkovaných osobných motorových vozidiel. Presná výška spôsobenej škody bude predmetom ďalšieho dokazovania," priblížil hovorca.

Okresné riaditeľstvo Policajného zboru v Bratislave V začalo v súvislosti s týmito udalosťami trestné stíhanie vo veci trestného činu poškodzovania cudzej veci. "Ďalšie okolnosti sú predmetom vyšetrovania," doplnil Szeiff.