< sekcia Krimi

STREĽBA V T. TEPLICIACH: 69-ročný muž mieril na auto

Zasiahnuté auto po streľbe v Turčianskych Tepliciach, 26. septembra 2021. Foto: Polícia SR

Auto viedla 33-ročná žena, pri udalosti utrpela zranenia.

Turčianske Teplice 28. septembra (TASR) - Polícia vyšetruje okolnosti streľby na osobné auto, ku ktorej došlo 26. septembra v Turčianskych Tepliciach. Auto viedla 33-ročná žena, pri udalosti utrpela zranenia. Informovala o tom v utorok na sociálnej sieti žilinská krajská polícia.

"Okamžite po prijatí oznámenia sme vykonali všetky potrebné prvotné úkony a opatrenia za účelom ochrany života a zdravia. V súvislosti s touto udalosťou sme zadržali 69-ročného muža, ktorý bol po vykonaní potrebných procesných úkonov prepustený na slobodu, nakoľko odpadli dôvody zadržania v zmysle Trestného poriadku," uviedli policajti.

Počas vyšetrovania polícia zaistila mužovu legálne držanú strelnú zbraň, ktorá bude zaslaná na expertízne skúmanie a zaistila aj zbrojný preukaz.

"Vodička utrpela zranenia s doposiaľ presne nezistenou dobou liečenia. K zraneniu ďalších osôb, dvoch maloletých spolujazdcov, nedošlo. Škoda na vozidle bude upresnená počas vyšetrovania," doplnila polícia.

Policajti tento prípad vyšetrujú ako trestný čin všeobecného ohrozenia. "Na prípade intenzívne pracujeme a vykonávame všetky potrebné úkony, ktorých súčasťou bude aj znalecké skúmanie, s cieľom jeho objasnenia a rozhodnutia v zmysle Trestného poriadku. Z dôvodu možného zmarenia alebo sťaženia vyšetrovania nie je možné k prípadu poskytnúť žiadne bližšie informácie," dodali policajti.