Quantcast
Spravodajský portál Tlačovej agentúry Slovenskej republiky
Nedela 3. marec 2024Meniny má Bohumil, Bohumila
< sekcia Krimi

Za vyhrážanie sa s mačetou hrozí Bratislavčanovi Karolovi väzenie

Ilustračné foto Foto: TASR

K incidentu došlo v lokalite medzi Devínskou Novou Vsou a Devínom.

Bratislava 9. júna (TASR) - Až tri roky za mrežami môže stráviť 59-ročný Karol z Bratislavy, ktorý sa v nedeľu 7. júna vyhrážal na brehu rieky Moravy rybárovi a jeho priateľke zabitím. Začínal vyhrážkami o utopení, neskôr na nich vytiahol mačetu. Karol je obvinený za prečin nebezpečného vyhrážania. Informovala o tom dnes bratislavská krajská policajná hovorkyňa Lucia Mihalíková.

K incidentu došlo podľa nej v nedeľu v poobedňajších hodinách v lokalite medzi Devínskou Novou Vsou a Devínom. "Podľa doterajších informácií obvinený v čase okolo 15.30 h sa po predchádzajúcom verbálnom konflikte poškodenému 52-ročnému mužovi a 45-ročnej žene začal vyhrážať utopením v rieke. Následne na to vytiahol mačetu, ktorou sa dvakrát zahnal na poškodeného muža a poškodenú ženu, pričom sa im vyhrážal zabitím," opísala Mihalíková.

Keďže sa rybár s priateľkou obávali o svoj život, zavolali políciu. Tá následne "agresívneho muža obmedzila na osobnej slobode". Muža predviedli na políciu a eskortovali do cely policajného zaistenia. "Obvinenému hrozí za uvedené konanie v zmysle trestného zákona trest odňatia slobody na šesť mesiacov až tri roky," uzavrela hovorkyňa.