Quantcast
Spravodajský portál Tlačovej agentúry Slovenskej republiky
Utorok 28. november 2023
< sekcia Krimi

Muž v Prakovciach zhorel v záhradnej chatke

Ilustračné foto. Foto: TASR/PZ Trenčín

TASR o tom dnes informovala košická krajská policajná hovorkyňa Jana Mésarová.

Prakovce 26. marca (TASR) - Uhorené telo muža našli v záhradnej chatke, ktorá sa vznietila z neznámych príčin v Prakovciach v Gelnickom okrese. K zhoreniu chatky došlo v utorok 24. marca okolo 23. hodiny. TASR o tom dnes informovala košická krajská policajná hovorkyňa Jana Mésarová.

"V priestoroch chatky bolo nájdené telo uhoreného muža, pri ktorom boli obhorené osobné doklady. Ide pravdepodobne o 51-ročného miestneho muža, ktorý v tejto chatke prespával so súhlasom majiteľa," uviedla Mésarová.

Podľa predbežných výsledkov nariadenej súdnej pitvy bolo ako bezprostredná príčina smrti určené udusenie oxidom uhoľnatým uvoľneným pri horení. Pri požiari chatky zhorela aj drevená chatka na susednom pozemku, ktorá slúžila ako sklad pracovného náradia. Požiar poškodil aj ďalšiu chatku v susedstve. Plamene uhasili gelnickí hasiči. Majiteľom vznikla celková škoda približne 5200 eur.

"Poverený príslušník Obvodného oddelenia Policajného zboru v Gelnici v tejto súvislosti začal trestné stíhanie pre prečin usmrtenia v súbehu s prečinom poškodzovania cudzej veci," zakončila Mésarová.