Quantcast
Spravodajský portál Tlačovej agentúry Slovenskej republiky
Piatok 23. február 2024Meniny má Roman a Romana
< sekcia Krimi

Pri streľbe v kaviarni počas debaty o slobode prejavu zomrel človek

Polícia prichádza na miesto streľby v Kodani, 14. februára 2015. Foto: TASR/AP

Na kaviareň vypálili zvonka približne 40 striel neznámi ozbrojenci, ktorí z miesta činu následne ušli v čiernom vozidle.

Kodaň 14. februára (TASR) - Jeden muž prišiel dnes o život pri streľbe v kaviarni v dánskej metropole Kodaň, v ktorej práve prebiehala diskusia na tému slobody prejavu. Napísala to agentúra AP s odvolaním sa na vyhlásenie dánskej polície.Podujatie s názvom "Umenie, bohorúhačstvo a sloboda prejavu", ktorého sa zúčastnil aj francúzsky veľvyslanec v Kodani Francois Zimeray, organizoval kontroverzný švédsky karikaturista Lars Vilks (68). On sám sa za kreslenie karikatúr proroka Mohameda stal v minulosti terčom útokov islamských extrémistov a musí ho strážiť ochranka.

Organizátor podujatia, kontroverzný švédsky karikaturista Lars Vilks (68), sa za kreslenie karikatúr proroka Mohameda stal v minulosti terčom útokov islamských extrémistov a musí ho strážiť ochranka.
Foto: TASR


Veľvyslanec i karikaturista vyviazli bez zranení. Zimeray zverejnil po incidente na sociálnej sieti Twitter správu o tom, že je "nažive".

Incident sa odohral krátko pred štvrtou hodinou popoludní v známej kaviarni Krudttoenden, kde sa konajú rôzne kultúrne podujatia vrátane jazzových koncertov.

Na kaviareň vypálili zvonka približne 40 striel neznámi ozbrojenci, ktorí z miesta činu následne ušli v čiernom vozidle značky Volkswagen Polo. Polícia po útočníkoch stále pátra.

Podľa spravodajského serveru BBC útočila dvojica strelcov.Polícia potvrdila, že obeťou bol 40-ročný muž. Podľa prvých správ utrpeli zranenia traja policajti, napísala agentúra Reuters.

Správy o počtoch zranených sa rôznia. Podľa TV2 vyniesli z miesta činu na nosidlách najmenej dvoch ľudí vrátane policajta v uniforme.