< sekcia Krimi

V Partizánskom vandali podpálili časť krížov a obrazov krížovej cesty

Ilustračné foto. Foto: TASR - Štefan Puškáš

O zničení pravdepodobne piatich krížov a štyroch obrazov sa dozvedelo mesto, mestská polícia a farnosť v utorok popoludní.

Partizánske 5. apríla (TASR) - Časť krížovej cesty Povýšenia sv. kríža v Partizánskom niekto v utorok (4. 4.) zničil. Pravdepodobne skupina ľudí povytŕhala časť krížov a spolu s obrazmi ich neskôr na jednom mieste podpálila. Prípad rieši tamojšia mestská polícia ako vandalizmus.

O zničení pravdepodobne piatich krížov a štyroch obrazov sa dozvedelo mesto, mestská polícia a farnosť v utorok popoludní. "Tým, že krížová cesta je dielom spolupráce dobrovoľníkov aj za účasti mesta, berieme to ako prejav vandalizmu, ktorý by nemal mať miesto v 21. storočí a keďže sa nám blížia sviatky Veľkej noci, tak sa snažíme o to, aby bola krížová cesta čo najskôr obnovená v tej kráse, ako bola pôvodná. Tak, aby na Veľkú noc slúžila veriacim," povedal primátor mesta Jozef Božik.

Mestská polícia podľa neho páchateľov tohto skutku nemá. "Budeme si dávať väčší pozor a hlavne sa budeme lepšie pozerať a počúvať, pretože skôr či neskôr sa páchatelia prejavia," podotkol. Zničenie časti posvätenej krížovej cesty Božik zároveň označil za prejav vandalizmu, zloby a ľudskej hlúposti.

Krížová cesta Povýšenia sv. kríža je dielom Združenia kresťanských seniorov, dobrovoľníkov mesta a detí 14 škôl v okrese, teda rovnakého počtu ako je zastavení. Hlavným iniciátorom diela, ktoré vzniklo v roku 2013, bol Jozef Petrík. Vrelý vzťah k ceste majú podľa primátora rovnako veriaci ako aj neveriaci, ktorí tam chodia na prechádzky.