Quantcast
Spravodajský portál Tlačovej agentúry Slovenskej republiky
Pondelok 26. február 2024Meniny má Viktor
< sekcia Krimi

Z vraždy mafiánskeho bossa P. Čongrádyho obvinili ďalších ľudí

Ilustračné foto Foto: TASR

Petra Čongrádyho alias Čongiho zavraždili v septembri 2004 na bratislavskej Pečnianskej ulici pred miestnou pizzeriou.

Bratislava 8. júna (TASR) - Vyšetrovateľ Národnej kriminálnej agentúry (NAKA) definitívne uzavrel vyšetrovanie vraždy jedného z bossov gangu sýkorovcov Petra Čongrádyho. Za vraždu už vlani odsúdili troch mužov, policajný vyšetrovateľ teraz obvinil aj zvyšných piatich členov organizovanej skupiny.

"Ide o prípady prípravy vraždy ešte z júla 1999 a dokonanej vraždy zo septembra 2004. V prvom prípade vyšetrovateľ obvinil Sergeja M. (47), Petra H. (44), Romana J. (43) a Dušana Š. (39). V druhom prípade obvinil Sergeja M., Petra H. a Vladimíra Š. Obvinení sa nachádzajú vo väzbe a v prípade dokázania viny im hrozí až výnimočný trest odňatia slobody," uviedol Martin Wäldl z oddelenia komunikácie a prevencie kancelárie policajného prezidenta.

O náročnosti a rozsahu dokazovania svedčí podľa jeho slov aj objem vyšetrovacieho spisu, ktorý má 43 zväzkov, viac ako 10.000 strán. "Bolo vykonaných množstvo výsluchov a na konaní sa zúčastnili rôzni znalci a experti, ktorí skúmali zaistené stopy," priblížil Wäldl.

Petra Čongrádyho alias Čongiho zavraždili v septembri 2004 na bratislavskej Pečnianskej ulici pred miestnou pizzeriou. Zasiahli ho do oblasti hlavy a rôznych častí tela, na následky čoho na mieste činu podľahol. Čongrády bol považovaný za jedného zo štyroch nástupcov - vplyvných osôb skupiny sýkorovcov - po zavraždení jej zakladateľa Miroslava Sýkoru. Za jeho vraždu si už 14- až 15-ročné tresty odňatia slobody odpykávajú Ivan Beňo, Peter Kopera a Vladimír Smetana.