< sekcia Krimi

DROGOVÝ ZLOČIN: Považskobystričanovi hrozí 15-ročné väzenie

Polícia našla u muža z P. Bystrice 2 plastové zatavené striekačky s obsahom svetlohnedej kryštalickej látky, v ktorých podľa predbežného vyjadrenia Kriminalisticko expertízneho ústavu bola zistená prítomnosť metamfetamínu. Foto: Polícia SR

Z nájdeného množstva metamfetamínu by bolo možné pripraviť 45 jednorazových dávok drogy.

Považská Bystrica 20. októbra (TASR) – Krajský policajný vyšetrovateľ z Trenčína obvinil 42-ročného muža z Považskej Bystrice z obzvlášť závažného drogového zločinu. Policajti ho zadržali a našli u neho dve zatavené plastové injekčné striekačky s metamfetamínom. Ako informovala trenčianska krajská policajná hovorkyňa Katarína Kuzmová, z nájdeného množstva metamfetamínu by bolo možné pripraviť 45 jednorazových dávok drogy.

Na základe doposiaľ vykonaného vyšetrovania mal zadržaný muž okrem zadovažovania a prechovávania omamných a psychotropných látok tieto aj predávať v meste Považská Bystrica viacerým osobám. Obvinený bol umiestnený v cele policajného zaistenia, vyšetrovateľ spracoval návrh na jeho vzatie do väzby,“ doplnila hovorkyňa s tým, že v prípade dokázania viny hrozí obvinenému trest odňatia slobody na 10 až 15 rokov.