Quantcast
Spravodajský portál Tlačovej agentúry Slovenskej republiky
Piatok 19. júl 2024Meniny má Dušana
< sekcia Krimi

Známy advokát, bývalý obhajca Mikuláša Černáka, šoféroval opitý

Na snímke Mikuláš Č. v pojednávacej miestnosti, archívne foto Foto: TASR/Dušan Hein

V dychu mu údajne namerali 1,8 promile alkoholu v dychu.

Košice 6. októbra (TASR) - Košický advokát Viktor K. šoféroval opitý. Policajti mu namerali 1,8 promile alkoholu v dychu. Informáciu pre Aktuálne.sk potvrdil zdroj z prostredia polície.

Podľa portálu advokát v minulosti obhajoval Mikuláša Černáka, sýkorovcov či piťovcov. Policajti právnika zastavili ešte v sobotu (3.10.) pri cestnej kontrole na Festivalom námestí v Košiciach.

"V dychu mu namerali alkohol 1,8 promile," uviedol zdroj Aktuálne.sk z policajného prostredia.

Od novembra 2011 platí, že ak šofér nafúka viac ako jedno promile alkoholu, je to úmyselný trestný čin, za ktorý hrozí až rok za mrežami.

Po tom, ako šofér nafúka nad jedno promile, ho policajti zadržia a eskortujú do cely policajného zaistenia. Prokurátor podá obžalobu a súd dotyčného potrestá. Väčšinou sa tak stane do 48 hodín. Ide o takzvané superrýchle konanie.

Proti rozhodnutiu môže podať odpor, v takom prípade prebieha ešte dokazovanie. To môže trvať aj mesiace. Až po ukončení vyšetrovania sa vec dostane na súd, ktorý opäť rozhodne.

Advokáta už raz podľa Aktuálne.sk obvinili. Išlo o prípad marenia spravodlivosti z roku 2012. Dokonca si posedel aj vo väzbe, kde držal protestnú hladovku.