Kultúra

Filmový čarodejník Rumburak, český herec Jiří Lábus, má 70 rokov

Veľký priestor Lábusovmu autorskému herectvu, a tiež zmyslu pre improvizáciu a pre absurdný humor, vytvoril zábavný program Možná přijde i kouzelník, ktorý televízia vysielala od roku 1982.

Pred 110 rokmi sa narodil Elmar Klos, režisér Obchodu na Korze

Z Uherského Hradišťa, kde Klos býval, odišiel študovať právo do Prahy. Dostal sa však do kontaktu s filmom a štúdium nedokončil.

V Kozárovciach sa hrá divadlo už od prelomu 18. a 19. storočia

Divadelný život sa tu naplno začal rozvíjať po prvej svetovej vojne. Saleziáni z kláštora v Hronskom Beňadiku sa v Kozárovciach venovali práci s mládežou a okrem iného nacvičovali aj divadelné hry.

Titulná pieseň k seriálu Hniezdo má videoklip

Hudbu zložil ešte minulý rok v lete Peter Bič, keď kapela nahrávala svoje posledné CD Labyrint.

Nový dokumentárny film zobrazuje tradičný život v Liptovských Sliačoch

Film je vhodný pre odbornú verejnosť z radov etnológie a histórie, ale aj širokú verejnosť, a najmä lokálne spoločenstvo obce.

Kandráčovci vydali nový album Do rána hraj

Skupinu Kandráčovci založil spevák a huslista Ondrej Kandráč v roku 2004, jej prvý názov znel Ľudová hudba Ondreja Kandráča.

Vychádza nová kompilácia Petra Muka s názvom Sny zůstanou

Kompilácia Sny zůstanou predstavuje najväčšie hity Petra Muka a skupín Oceán a Shalom, ktorých bol neodmysliteľnou súčasťou.

Film Šťastný nový rok trhá rekordy návštevnosti

Film Šťastný nový rok vďačí za svoj úspech aj hviezdnemu hereckému obsadeniu, v hlavných úlohách s Táňou Pauhofovou, Gabrielou Marcinkovou, Zuzanou Norisovou, Antóniou Liškovou a Emíliou Vášáryovou.,aktualizované 

Slovenský komorný orchester uvedie Hommage á Bohdan Warchal

Spomienkový koncert sa koná pri príležitosti nedožitých 90. narodenín profesora Warchala, ktoré by oslávil v pondelok 27. januára.

Rok 2020 začne v trnavskom divadle Ostrovského Lesom

Réžie najhranejšej autorovej hry sa ujal podľa informácií marketingovej riaditeľky DJP Lucie Turňovej hosťujúci Vladimír Strnisko.

V Slovenskom rozhlase odhalili bustu Nikola Teslu

Vedec, inovátor a tvorca budúcnosti Nikola Tesla (1856 - 1943) sa okrem iných najviac zaslúžil o vynález prvého masovokomunikačného produktu - rádia.

Jubilujúci choreograf a režisér O. Šoth: Je čas na tému o M. Horákovej

Ondrej Šoth má na svojom konte desiatky choreografií od klasických baletov, cez opery, až po tanečné dielne a tanečné divadlo.

Na obrazovky príde kreslený sitcom o britskej kráľovskej rodine

Vznik seriálu bol inšpirovaný Janettiho humorným účtom na sociálnej sieti Twitter, na ktorom očami princa Georgea vtipne komentuje hlavné udalosti dňa týkajúce sa kráľovskej rodiny a celebrít.

Muzikál Snehová kráľovná pridáva predstavenie v Bratislave

Muzikál Snehová kráľovná Tajomstvo zrkadla čakajú posledné tri predstavenia!

Zomrel známy člen Monthy Python

Jones podľahol komplikáciám spôsobeným zriedkavou formou demencie, ktorú mu diagnostikovali v roku 2015.,aktualizované