FOTOGRAFIE Z ARCHÍVU
Všetky správy
Charizmatická speváčka Bonnie Tyler si utorkový bratislavský koncert užívala s úsmevom a veľkým dúškom pozitívnej energie.
Tretie číslo časopisu výtvarníčky Doroty Sadovskej pod názvom SADO 3 prezentovali v utorok (21.4.) v bratislavskej galérii Nedbalka.
Pre svoj chrapľavo zatiahnutý hlas si Tyler vyslúžila aj pomenovanie ženský Rod Stewart.
Aby spomienka na Bela Kapolku zostala vo Vysokých Tatrách stále živá, pomenovali po ňom chodník z Hrebienka na Téryho chatu.
Umelecký projekt sa koná pri príležitosti 20. výročia ukončenia etnickej vojny v Bosne z rokov 1992-1995, ktorá si vyžiadala životy približne 100.000 ľudí.
Hravá, zábavná a poučná expozícia na troch poschodiach a nádvorí presviedča, že koleso patrí medzi najvýznamnejšie vynálezy ľudstva.
Priaznivci ázijskej kinematografie budú mať možnosť od 28. do 30. apríla 2015 v bratislavskom kine Mladosť uvidieť prehliadku kvalitných taiwanských filmov.
Vyplýva to z aktualizovanej koncepcie ochrany pamiatkového fondu zoznamu, ktorý minulý týždeň schválila vláda.
Publikácia prináša reprezentatívny výber 59 dokumentov týkajúcich sa všetkých podstatných etáp a dimenzií verejného účinkovania Andreja Hlinku (1864 - 1938), kňaza, politika a národného dejateľa.
Mesto v spolupráci so štúdiom RTVS v Banskej Bystrici zorganizuje v tomto roku už druhú verejnú rozhlasovú nahrávku Hrajteže mi, hrajte.
Fanúšikovia slovenskej hudby na neho nezabudli, jeho pesničky ho prežili už o 30 rokov a hrajú sa dodnes.
Najúspešnejší a najpracovitejší slovenský spevácky export v týchto chvíľach finišuje práce na novom albume, ktorý ako svoju prvú platňu uvedie vo veľkom štýle pre celosvetový trh.
Občianska iniciatíva SOS Bratislavský hrad organizuje v stredu 22. apríla na Hlavnom námestí v Bratislave Koncert pre hrad.
Nové tituly v edícii Opus 100 pribudli v uplynulých dňoch.Do týchto dní v nej vyšlo 74 titulov,prírastkami je trojica albumov Mariky Gombitovej, dvojice Lasica & Satinský a detské albumy Petra Nagya.
S pádom železnej opony a otvorením hraníc, ako aj následným vstupom Slovenska do Európskej únie majú Slováci možnosť cestovať intenzívne aj za kultúrou.
Ministri kultúry krajín Európskej únie zdôrazňujú dôležitosť autorských práv pre budúcnosť Európy a jednotný digitálny trh.
TASR o tom informovala Magda Vášáryová, predsedníčka Živeny.
Hlavná hrdinka hry je v očiach inscenátorov zosobnením práva dieťaťa na šťastný a slobodný vývoj v kontraste so spoločenským tlakom zameraným na budúci kariérny úspech.
Počas týždňa plného literatúry sa jej priaznivci zoznámia s dielami autorov nominovaných na prestížne ocenenie.
Divadelný, rozhlasový a filmový herec Anton Mrvečka zomrel 20. apríla pred 30 rokmi.
Neďaleko Budatínskeho zámku na severnom okraji Žiliny sa odohrala najpamätnejšia i najslávnejšia bitka slovenských dobrovoľníkov v Slovenskom povstaní 1848-49.
Chcela som, aby to bolo príjemné, ľahké a najmä veselé letné čítanie... Z knihy sa veľmi teším, veď mne sa pred rokmi ani len nesnívalo, že mi môcť vyjsť už 20. knižka, povedala Benková pre Teraz.sk.
Aktuálnym víťazom súťaže stredoškolských časopisov sa tento rok stal časopis Rozhľad z Gymnázia v Považskej Bystrici.
Nový autorský zákon zníži poplatok za mobilné telefóny a tablety, ktoré sa odvádzajú ako náhrada odmeny za použitie diela, teda napríklad kníh, filmov či hudby.
Časopis a galéria v jednom - to je SADO 3, špecifický public art, ktorý vydáva slovenská výtvarníčka Dorota Sadovská ako svoj autorský projekt.
Skupina Chinaski si vo štvrtok večer (16.4.) prevzala na javisku pražského Hudobného divadla Karlín ocenenie Anděl 2014. Získali ho vďaka albumu Rockfield, ktorý vydali v októbri 2014.
Prvé predstavenie sa uskutoční vo štvrtok 23. apríla.
Napríklad pri využívaní chránených obsahov alebo autorských diel na základe výnimiek a obmedzení autorského práva.
Vynikajúca skupina profesionálnych hudobníkov AMADINDA UGANDA vystúpi už 23. apríla v Ateliéri Babylon v Bratislave. Predkapelou bude slovenská skupina Jamadan.
Umelecký riaditeľ galakoncertu Jar víťazstva, dirigent Mariinského divadla, oslovil k účasti na koncerte mladé vychádzajúce hviezdy.
V novembri minulého roka vydala Langerová nový, v poradí štvrtý štúdiový album Na Radosti.
Anasoft litera predstaví od 20. do 25. apríla tvorbu tohtoročných finalistov literárnej ceny.
Spevákom roka je Michal Hrůza, ocenenie mu priniesol album Den. Rodák z Trutnova (1971) založil v roku 1996 skupinu Ready Kirken.
Výstava o politikovi, jazykovedcovi, učiteľovi, spisovateľovi a novinárovi sa skladá z dvoch častí.
Na červenom koberci ostro sledovaného podujatia by sa mali tento rok objaviť aj také filmové hviezdy, ako Charlize Theron, Natalie Portman a Cate Blanchett.,aktualizované
Klus so svojou družinou po prvý raz odohrá pred slovenským publikom naživo skladbu Přeju ti, podľa ktorej vznikol názov nového turné.
O ceny za rok 2014 sa uchádza celkovo 13 interpretov a skupín.
Hurban a Štúr v dome miestneho rímskokatolíckeho farára zosnovali Výzvu k národu slovenskému, ktorú potom viackrát predniesli miestnym občanom.
"Kľúčové bolo prezentovať ju nielen ako skvelú herečku a sexuálny symbol, ale aj ako človeka a dievča," uviedol kurátor výstavy.
Úvodnej klapky sa okrem predstaviteľov hlavných úloh zúčastnili aj Simona Stašová a Martin Huba, ktorí v snímke hrajú rodičov Lídy Baarovej a nechýbal Pavel Kríž ako Adolf Hitler.