< sekcia Kultúra

Adam Mišík sa v novom singli spojil so známym raperom

Český spevák a herec Adam Mišík. Foto: TASR/Pavol Zachar

Víkendové jazdy z akcie na akciu, nad ránom končiace sa večierky aj občerstvovacie zastávky na benzínových pumpách sa stali témou energického singlu Proud.

Bratislava 19. septembra (TASR) - Adam Mišík sa na novom singli Proud spojil s raperom Dorianom. Videoklip má atmosféru rockových deväťdesiatych rokov. Po minuloročnom úspechu piesne V Tobě a temnotou nasiaknutom jarnom songu Démoni sa tentokrát Adam rozhodol nahliadnuť do rapového sveta. Prizval si aktuálne jedného z najúspešnejších mladých predstaviteľov tohto žánru v Čechách, rapera Doriana, spojeného s labelom Blakkwood, a spoločne napísali autentickú, až rockovo neuhladenú výpoveď o koncertnom živote na cestách. TASR informoval PR manažér Tomáš Karpel.

Víkendové jazdy z akcie na akciu, nad ránom končiace sa večierky aj občerstvovacie zastávky na benzínových pumpách sa stali témou energického singlu Proud. Adam Mišík a raper Dorian v ňom ukazujú na prvý pohľad atraktívny bežný život hudobných hviezd z menej trblietavej stránky.

„Jsme hvězdy, co nehasnou, jsme dole a někdy hloubš, v srdci nekonečnej proud, zbavíme se těch pout,“ spieva v refréne Mišík.

„Proud je pre mňa predovšetkým o prepojení popu a rapu. Snažíme sa zbúrať stigmu, že vo svete to ide a u nás nie. Zároveň songom vzdávame hold časom a kapelám, ktoré nás k hudbe priviedli,“ približuje spevák to, kde má novinka korene.V rovnakom duchu vznikol tiež videoklip, ktorý režíroval Ondřej Kudyn. Čiernobiely snímok berie divákov do nočného prostredia vypredaných klubov, natlačených telo na telo. Hudobníci sa tu ocitajú v úzkom kontakte s fanúšikmi, charakteristickom skôr pre divokú a pravidlami nespútanú rockovú kultúru.

„Chceli sme, aby bol videoklip tak trocha v raw štýle. Spojili jsme sa s The Native Films a skombinovali natáčanie na filmovú kameru Alexa, starú VHS kameru z 90. rokov a foťák,“ vysvetľuje Kudyn, jeden z momentálne najvyhľadávanejších režisérov videoklipov. „Chcel som tomu dať trocha grungeového ducha, snáď sa to podarilo,“ dodáva.