< sekcia Kultúra

Alan Murin zverejnil klip ku skladbe Vypínam

Alan Murin zverejnil videoklip ku skladbe Vypínam. Foto: Youtube

Singel Vypínam je na Alanovom EP 15 23, ktorý vyšiel vlani ako súčasť jeho debutovej trilógie. Pesnička sa fanúšikom veľmi páči a tak dostala aj filmový nádych.

Bratislava 6. apríla (TASR) – Alan Murin zverejnil videoklip ku skladbe Vypínam. Tá je súčasťou jeho debutovej trilógie a mladý hudobník ho stihol nakrútiť ešte pred vypuknutím pandémie nového koronavírusu. TASR o tom informovala PR manažérka Eva Sládková.

„Videoklip sme nakrúcali vo februári, ešte pred vypuknutím pandémie, priamo na Slovensku. Nakrúcal sa aj u mňa doma, v mojej izbe, ale tiež aj v okolí Záhorskej Bystrice. Súčasťou sú tiež zábery z môjho vystúpenia v Trenčíne s úžasnými fanúšikmi,” vraví Alan Murin.„Chceli sme nakrútiť minimalistický filmový videoklip bez zložitej dejovej línie, ktorý bude autentickým zobrazením života talentovaného umelca presne tak, ako to bolo pri jeho prvých dvoch vizuáloch. Pri všetkých Alanových videoklipoch kladieme dôraz na zachytenie toho, čo reálne žije, aký skutočne je. Alan zložil skladbu Vypínam sám po ceste domov na Slovensko zo zahraničia. Veľmi málo ľudí vie, koľko času trávia umelci cestovaním, tvorením, nahrávaním. Často sú sami vo svojej kreatívnej zóne a neustále na cestách. Chceli sme ukázať aj túto stránku Alanovho života,“ dodáva Alanov manažér Dodo J. Mikulášik.

Singel Vypínam je na Alanovom EP 15 23, ktorý vyšiel vlani ako súčasť jeho debutovej trilógie. Pesnička sa fanúšikom veľmi páči a tak dostala aj filmový nádych. Klip vznikol pod taktovkou produkčného tandemu filmára Petra Balenta z Cesar Production a Alanovho manažéra Doda J. Mikulášika.

„Ku dnešnému dňu má táto skladba na streamingových službách spolu už viac ako 500.000 prehratí. Skladbu so mnou produkoval Charlie Leslie zo Škótska. Na základe tejto skvelej odozvy zo strany ľudí sme sa im chceli poďakovať týmto videoklipom,“ uzatvára spevák.

Alan Murin má 21 rokov, pochádza z Bratislavy, v Londýne je denným študentom Vysokej školy Point Blank Music School, odbor zvukové inžinierstvo a hudobná produkcia. Hudbe sa tento spevák, textár a producent venuje od 15-tich rokov, svoje prvé demo skladby vydával už v roku 2017. Najskôr pôsobil pod pseudonymom Sane. Po skončení strednej školy sa rozhodol pokračovať v štúdiu na vysokej škole v Londýne. V súčasnosti popri štúdiu investuje celú energiu do budovania svojej hudobnej kariéry na Slovensku. Kvôli pandémii sa v marci vrátil na Slovensko a aktuálne študuje ako väčšina vysokoškolákov online. Zložitú situáciu sa rozhodol pretaviť v týchto dňoch do tvorby pesničiek na nový album, ktorý pripraví do konca novembra.