< sekcia Kultúra

Album Jizvy lásky Petra Muka vychádza v reedícii

Na archívnej snímke český spevák Petr Muk v Bratislave, 6. novembra 2000. Foto: TASR/Pavol Funtál

Pre speváka znamenali Jizvy lásky začiatok cesty k hviezdnemu postaveniu.

Bratislava 23. novembra (TASR) - Nezabudnuteľný spevák Petr Muk vydal v roku 2000 druhý sólový album Jizvy lásky, predajne najúspešnejší titul vo svojej sólovej diskografii. V týchto dňoch vychádza na CD aj LP jeho reedícia v remastrovanej podobe, ktorá je rozšírená o niekoľko bonusových nahrávok na CD, doplnená fotografiami a úryvkami textov. TASR informovala PR manažérka Renáta Tomášová.

Pre Muka znamenali Jizvy lásky začiatok cesty k hviezdnemu postaveniu. Potvrdili jeho mnohostranný talent, keď si tu zaspieval piesne, ktoré kompletne zložil on sám a sčasti otextoval, pridal gitary a spoluprácu na aranžmáne a produkcii. Bol obklopený novými kolegami na čele s klávesákom Michalom Šetkom.

Päťdesiattisícový predaj bol v roku 2000 výnimočný a podporený tak ako cover verziou Zrcadlo aj pôvodnými singlami Neusínej, Stoupám ti do hlavy, Ve vlnách a Tančíš sama. Po ére kultových formácií Oceán a Shalom, Muk ponúkol mainstreamovejšie, ale takisto originálne pokračovanie hudobného vývoja, ktoré viedlo k jeho popularite, vypredaným halám, ale aj hudobným oceneniam v ankete Slávik či TýTý.