Quantcast
Spravodajský portál Tlačovej agentúry Slovenskej republiky
Streda 6. december 2023Meniny má Mikuláš
< sekcia Kultúra

Asociácia Divadelná Nitra ponúka mladým kritikom vzdelávací program

Ilustračná snímka. Foto: TASR - Jaroslav Novák

Projekt V4@Theatre Critics Residency deviaty rok zoznamuje mladých divadelných kritikov s novými trendmi v oblasti scénického umenia.

Nitra 1. júna (TASR) - Asociácia Divadelná Nitra ponúkne aj tento rok mladým divadelným kritikom vzdelávací workshop s významnými zahraničnými lektormi. Ako uviedli organizátori, uskutoční sa počas Medzinárodného festivalu Divadelná Nitra od 22. do 27. septembra.

Tvorivá platforma V4@Theatre Critics Residency je určená pre divadelných kritikov do 35 rokov z krajín Vyšehradskej štvorky, západného Balkánu a Východného partnerstva. "Aj tento rok ponúkne analytické semináre, diskusie, prednášky, návštevu podujatí hlavného aj sprievodného programu festivalu a networkingové stretnutia. Uzávierka prihlášok je 17. júla," pripomenula Asociácia Divadelná Nitra.

Projekt V4@Theatre Critics Residency deviaty rok zoznamuje mladých divadelných kritikov s novými trendmi v oblasti scénického umenia. "V rámci rezidenčného pobytu sa aktívne zúčastnia na medzinárodnom festivale, kde jednotlivé predstavenia priebežne analyzujú na stretnutiach s lektormi. Podujatie s cieľom otvoreného interkultúrneho dialógu o súčasnom umení sa každoročne uskutočňuje pod vedením uznávaných zahraničných teatrológov a divadelných kritikov," doplnili organizátori.