< sekcia Kultúra

Barbora Piešová vydáva nový singel a klip s názvom Vesmír

Snímka z videoklipu Vesmír od speváčky Barbory Piešovej. Foto: YouTube/Barbora Piešová

Vo videoklipe sa objavila aj Barborina sestra Lenka, ktorá sa celú cestu počas natáčania starala o dobrú náladu.

Bratislava 26. októbra (TASR) - Speváčka Barbora Piešová prichádza s druhým singlom s názvom Vesmír zo svojho debutového albumu Som flegmatik, ale optimista, ktorý oficiálne vychádza piatok 30. októbra. K novej piesni zároveň ponúka aj video plné nádherných snímok zo Slovenska. So skladbou Vesmír chce ľuďom odkázať, že sa dá od života vyťažiť oveľa viac, ako len nudný stereotypný život. TASR informovala PR manažérka Renáta Tomášová.  

Videoklip natáčala Barbora v priebehu troch dní, keď sa rozhodla s tímom obehnúť desať rôznych miest, pamiatok a prírodných zaujímavostí Slovenska. „Dala som anketu na Instagram a ľudia nám poradili, kam sa máme ísť pozrieť, aby sme vo videu ukázali miesta, o ktorých možno mnohí ani nevedia, že sa nachádzajú práve v našej krajine. Verím, že sme vybrali tie správne tipy. Momentálne sme pre situáciu mnohí uväznení doma a možno je teraz ten správny čas, aby sme objavili krásu nášho okolia,“ uviedla pre médiá speváčka.Speváčka pri príprave videa spolupracovala s fotografkou Monikou Richterovou a kamery so strihom mali na starosti chlapci z Emery Records. Vo videoklipe sa objavila aj Barborina sestra Lenka, ktorá sa celú cestu počas natáčania starala o dobrú náladu. Barbora ostala aj naďalej verná svojmu prirodzenému imidžu, čo oceňujú hlavne jej verní fanúšikovia. Z videa cítiť, že speváčka ostala sama sebou, je prirodzená, úprimná a ponúka pieseň na zlepšenie nálady v týchto ťažkých dňoch.

Debutový album Som flegmatik, ale optimista nahrávala Barbora v priebehu leta s partiou hudobníkov a spoluautorov Zolim Tóthom, Ľubomírom Mazákom a Jimim Cimbalom zo seredského štúdia Randal Group Production. Na väčšine piesní sa mladá speváčka spolupodieľala autorsky, textovo aj hudobne. Na svoj debutový album zaradila okrem prvého singlu Dážď a ďalších noviniek aj cover verziu Milovanie v daždi od Richarda Müllera, kde si zaspievala s Mariánom Čekovským, a nechýbajú ani žánrovo pestré featuringy s českým spevákom Michalom Šafratom a hiphopermi zo skupiny Moja Reč. Album uzatvára bonus v podobe anglicky spievanej skladby, ktorej text pre Bašu napísal Ivan Bič.