Quantcast
Spravodajský portál Tlačovej agentúry Slovenskej republiky
Sobota 25. marec 2023Meniny má Marián
< sekcia Kultúra

Bratislavské módne dni predstavia aj tvorbu návrhárok z Ukrajiny

Na archívnej snímke zo 16. októbra 2017 kreácia z kolekcie módnej značky Stefano Pellicceria na prehliadke Bratislavských módnych dní 2017 v Bratislave. Foto: TASR - Jakub Kotian

Jarná časť BMD je aj štartom 10. ročníka súťaže Nové tváre módnej scény, ktorá je určená mladým módnym tvorcom. Téma na tento rok je Svet bez dymu.

Bratislava 25. apríla (TASR) - Prehliadky slovenských, českých a ukrajinských návrhárov prinášajú Bratislavské módne dni (BMD). V poradí 17. ročník najväčšieho módneho podujatia na Slovensku sa začína v pondelok, koná sa v novom eventovom priestore Ponton na Tyršovom nábreží.

"Sedemnásty ročník štartujeme na naozaj unikátnom mieste, priamo na hladine Dunaja, čo dodá podujatiu opäť neopakovateľnú atmosféru," hovorí riaditeľka Agentúry Promotion a organizátorka BMD Mária Reháková. "Som rada, že po mesiacoch pandémie módny svet stále žije a návrhári majú stále množstvo nápadov, ktoré vám môžu ukázať naživo," dodala.

Na jarnej časti podujatia sa svojimi kolekciami predstavia napríklad Zuzana Haková, Juliana Brnáková, Lucia Bugárová, Jana Jurčenko i Kristína Krajčovičová. Počas prvého večera predvedie slovenskému publiku svoje modely i dizajnérka z Ukrajiny Natalia Galagan. Aktuálny ročník sa podľa organizátorov nesie aj v znamení pomoci. "Spoločne so slovenskými návrhárkami Alexandrou Vidic, Renátou Kliskou a Monikou Lacekovou sa podarilo podporiť tvorbu dvoch ukrajinských návrhárok, ktoré prišli na Slovensko. Svoju kolekciu pripravili už v Bratislave," uviedol pre TASR PR manažér Michal Bartek. Potvrdil, že druhá návrhárka z Ukrajiny Olena Minkova sa predstaví v utorkovom (26. 4.) programe BMD, v ktorom figurujú napríklad aj Jaroslava Wurl-Kocanová, Rebecca Justh, Veronika Hložníková či Radovana Svýbová. V závere podujatia svoju kolekciu uvedie dizajnérka Jana Pištejová.

Organizátori pripravili pre verejnosť sériu priamych prenosov z prehliadok, ktoré si môže pozrieť na www.bmd.sk alebo na sociálnych sieťach.

Jarná časť BMD je aj štartom 10. ročníka súťaže Nové tváre módnej scény, ktorá je určená mladým módnym tvorcom. Téma na tento rok je Svet bez dymu. Finále sa uskutoční v septembri počas jesennej edície BMD. Mladí tvorcovia môžu posielať prihlášky do 19. júna.