Quantcast
Spravodajský portál Tlačovej agentúry Slovenskej republiky
Štvrtok 18. apríl 2024Meniny má Valér
< sekcia Kultúra

Bratislavský Wilsonic ponúkne viac ako pol stovky účinkujúcich

Foto: TASR/Tomáš Halász

Wilsonic je mestský hudobný festival, ktorý prezentuje aktuálne hudobné trendy nielen z oblasti elektronickej hudby.

Bratislava 14. júna (TASR) – Wilsonic Festival sa uskutoční v dňoch 15. a 16. júna v Design Factory v Bratislave. Na troch scénach Wilsonic Live, Club a Room sa predstaví viac ako pol stovky domácich a zahraničných účinkujúcich.

Wilsonic je mestský hudobný festival, ktorý prezentuje aktuálne hudobné trendy nielen z oblasti elektronickej hudby. Tento rok je urbánnou garden párty, elegantne spájajúcou svet koncertov s atmosférou klubov a tanečných párty. Wilsonic je podujatie, ktoré predstavuje originálnu a inovatívnu hudbu z celého sveta s dôrazom na to najzaujímavejšie z domácej scény a tvorby strednej a východnej Európy, bez rezignácie na atraktívne globálne mená.

V zozname účinkujúcich v prvý deň festivalu figurujú Clark (UK), Machinedrum (US), Zed Bias aka Maddslinky (UK), The Suicide Of Western Culture (ES), Princess Chelsea (NZ), Trouble over Tokyo (AT), Forma (CZ), Isobutane (SK), Stratasoul (SK), Stroon (SK), Teapot (SK), Side9000 (CZ), Dryman (CZ), Abnormal (SK), EMD (SK), Embryo (SK) a Trust Me (SK).

V sobotu 16. júna sa návštevníkom predstavia Daedelus (US), Henrik Schwarz (DE), Elektro Guzzi (AT), Ikonika (UK), Redinho (UK), Alex Smoke presents Wraetlic (UK), Mujuice (RU), Instrumenti (LV), Floex (CZ), Ink Midget & Pjoni (SK), Foolk (SK), Karaoke Tundra (SK), Jimmy Pe (SK), Herzog Herzog (SK), Dead Janitor (SK), GLGN (SK), DZA (RU), Milos (SK) a Damolh33 (SK).

Víkendová permanentka pre návštevníkov stojí v predpredaji 29 eur, na mieste 55 eur. Denná vstupenka v predpredaji je za 25 eur, na mieste stojí 29 eur.