< sekcia Kultúra

BuranoWski vydal nový singel Chceme viac

Na archívnej snímke Tomáš Buranovský. Foto: Facebook BuranoWski

Pesnička Chceme viac sa trocha hodí aj k novembrovému počasiu týchto dní.

Bratislava 18. novembra (TASR) - Tomáš Buranovský sa ako BuranoWski vracia na hudobnú scénu s novým singlom Chceme viac. Ako pri predchádzajúcich skladbách, aj pri tejto je autorom hudby a textu. Novinku sprevádza aj lyric video, ktoré stihol natočiť počas posledných letných dní. Jeho autorom je Marco Procházka.„V texte pesničky zaznie vzťah medzi mužom a ženou, láska ako taká, ale aj trocha zamyslenie sa nad súčasným životom, nad súčasnými hodnotami, pretože aj to heslo chceme viac, je zakódované v každom človeku, že chce viac. Je iba otázne, ako si zadefinuje svoje hodnoty, v rámci ktorých sa zameria, čoho chce viac, či úspechu samotného, alebo viac materiálnych vecí, či viac lásky, pozornosti a šťastia,“ povedal pre TASR BuranoWski.

Pesnička Chceme viac sa trocha hodí aj k novembrovému počasiu týchto dní. „Keď skladby vznikajú, nesnažím sa ich napojiť k nejakému obdobiu, ale keď ich mám hotových viac a vyberám aktuálny singel, musím povedať, že trocha v podvedomí ma ovplyvňuje aj počasie a obdobie, v ktorom bude pieseň vydaná,“ dodal BuranoWski.

Táto pieseň je podľa jeho slov predzvesťou pripravovaného albumu, na ktorom intenzívne pracuje v štúdiu. „Verím, že začiatkom budúceho roka album vydáme,“ dodal na záver spevák.

BuranoWski (Tomáš Buranovský 3. 11. 1989 Košice) spieval od piatich rokov vo folklórnom súbore. Na základnej umeleckej škole sa učil hre na akordeóne a na gitare. Účinkoval v tretej sérii súťaže Slovensko hľadá SuperStar, kde to v roku 2007 dotiahol do semifinále. V roku 2010 zvíťazil s piesňou Blízko cieľa v autorskej súťaži Košický zlatý poklad. V roku 2011 sa dostal až do finále súťaže Česko Slovensko má talent. Rok nato vydal debutový album s názvom Čas. V roku 2014 ukončil štúdium na Prešovskej univerzite, kde študoval kombináciu hudobná výchova a pedagogika. Po prestávke sa k hudbe vrátil, v januári 2017 vydal singel Sám so sebou, ďalšími boli Lúč (september 2017), .com (apríl 2018), Žena (október 2018) a Každý deň z mája 2019. Tomáš je ženatý, s manželkou Veronikou majú dve deti.