< sekcia Kultúra

VIDEO: FILM O VYDEDENCOCH NAŠICH ČIAS: Život ťažký ako Pirko

Záber z česko-slovenského filmiu Pirko, 2016. Foto:

O mladej žene, ktorá hľadá sama seba vo víre drsného života spodiny je česko-slovenská snímka Pirko, ktorej premietanie je naplánované v slovenských kinách začiatkom októbra tohto roka.

Bratislava (Teraz.sk/Tablet.TV) - Film Lucie a Petra Klein Svobodových otvára šokujúcu 13. komnatu života mladých ľudí, ktorých súčasný systém posiela do života z detských domov. Skúšku peklom zahrala presvedčilo mladá talentovaná slovenská herečka Dominika Zelníková.
Osemnásťročná Martina alebo Shakira odchádza z detského domova za svojou láskou do Prahy a čaká, že život s ňou bude krásny ľahký ako pierko. Realitou je nočná mora. Z priateľa Romana sa vykľuje narkoman, ktorý je za drogu schopný urobiť všetko. Neskúsená dievčina sa stáva súčasťou siete násilia a prostitúcie v cudzine.

Deti z domova sú ako pierko, nevedia kam ich zanesú prúdy, kto im pomôže z kaluže hriechov. Tie osamelé decká hľadajú len miesto,“ spieva slovenský rapper Rytmus v priliehavom soundtracku k filme, v ktorom mu skvele žensky hlasovo sekunduje Maiky Beatz.

Film natáčali na Slovensku a v Čechách. Do kín ho prináša spoločnosť Goodmind.