< sekcia Kultúra

VIDEO: Film Casino.sk bude mať kinopremiéru 26. septembra

Ilustračné foto Foto: TASR

Vďaka technickému premietaniu majú film možnosť vidieť návštevníci MFF Art Film Fest Košice (14. - 22. 6.).

Bratislava 13. júna (TASR) - Celovečerný film režiséra Jána Sabola, ktorý sa nesie v duchu nebezpečných životných hier, sa dočkal prvej obrazovej ochutnávky. Okrem čerstvého "teaseru" si jeho technické premietanie môžu pozrieť návštevníci tohtoročného medzinárodného filmového festivalu (MFF) Art Film Fest. Kinopremiéra je naplánovaná na september."Štyridsaťsekundová ochutnávka nového filmu vtiahne pozerajúcich sa do hráčskeho sveta. Láka však najmä na príbehy hlavných postáv, ktoré mimo mekky pokerových hráčov rozohrávajú riskantnú hru s názvom život," priblížila oficiálny "teaser" PR manažérka filmu Janka Marczellová. Okrem poodhalenia fungovania kasín dej snímky diváka vtiahne do sveta ovládaného politickými machináciami, za ktorými je skrytá moc peňazí. Viac ako 100-minútový film sa nezaobíde bez pikantností či ľúbostného príbehu. Upútavka je dostupná na https://www.youtube.com/watch?v=SMofFX4N0d4.

Kinopremiéra novinky sa uskutoční 26. septembra. V Casine.sk sa predstavia Tereza Brodská, Roman Luknár, Marek Majeský, Pavel Kříž, Zuzana Kanócz, Vica Kerekes, Marek Geišberg, Richard Stanke, Michal Soltész, Jana Majeská, Ondrej Habiňák, Henriett Novak a iní. Za kamerou stál Ivan Finta, pod scenár sa podpísali István Kerékgyártó a Peter Himič.

Vďaka technickému premietaniu majú film možnosť vidieť návštevníci MFF Art Film Fest Košice (14. - 22. 6.). "Do programu je zaradený 15. júna o 19.30 h v kapacitne najväčšej artfilmovej kinosále Kunsthalle. Ďalšie premietanie je naplánované na 16. júna o 10.30 h v priestoroch Kulturparku, po ktorom bude diskusia s tvorcami filmu," dodala Marczellová.

Sabol vysvetlil, že titul sa bude premietať v podobe "work in progress". "Čo znamená, že nebude ešte 100-percentne technicky dokončený, ale takýto spôsob prezentácie filmu na festivaloch je pomerne bežný, v minulosti sa uviedlo aj niekoľko slovenských filmov na Art Film Feste pred technickým dokončením," dodal režisér.