< sekcia Kultúra

Colours of Ostrava 2022 potvrdzujú The Killers aj speváčku LP

The Killers, foto z archívu. Foto: Facebook The Killers

Ďalšie mená budú určite čoskoro nasledovať, takže fanúšikovia sa majú na čo tešiť, uisťuje riaditeľka festivalu Zlata Holušová.

Bratislava 10. júna (TASR) – Festival Colours of Ostrava potvrdzuje na rok 2022 okrem Twenty One Pilots ďalšie hviezdy - americkú rockovú superstar The Killers, holandského DJa a jednu z najväčších osobností súčasnej tanečnej hudby Martina Garrixa, americkú speváčku LP a nórsku kapelu Wardruna, čerpajúcu zo severskej mytológie. V poradí 19. ročník festivalu sa uskutoční od 13. do 16. júla 2022 v unikátnej industriálnej oblasti ostravských Dolních Vítkovic. TASR informoval PR manažér Zdenko Hanout.

„Určite ide o dobré znamenie a známku optimizmu na medzinárodnej hudobnej scéne, že sa nám takto dlho dopredu darí znova potvrdzovať festivalové zahraničné hviezdy. Ďalšie mená budú určite čoskoro nasledovať, takže fanúšikovia sa majú na čo tešiť,” uisťuje riaditeľka festivalu Zlata Holušová.

The Killers sa dnes radia medzi najväčšie festivalové rockové trháky. Za svoju kariéru predali cez 28 miliónov albumov a získali viaceré hudobné nominácie či ocenenia vrátane Q Awards, Brit Awards či Grammy. Počnúc debutovým albumom Hot Fuss z roku 2004 sa zároveň zaradili medzi autorov hitových skladieb, ktoré pozná snáď každý - Mr. Brightside, Somebody Told Me alebo All These Things That I've Done. Minulý rok vydali úspešný album Imploding The Mirage, s ktorým prídu aj na festival Colours of Ostrava.Americká speváčka LP vydala v priebehu posledného roka niekoľko singlov z nového albumu, ktorý má vyjsť tento rok. V marci One Last Time, minulý rok The One That You Love a How Long Can You Go. Jej devízou zostáva impozantný hlas, charizma, bezprostredná komunikácia s fanúšikmi a nezabudnuteľné koncerty, vďaka ktorým si získala fanúšikov po celom svete. Speváčka LP sa prvýkrát preslávila v roku 2017 po celom svete hitom Lost On You, ktorý sa dostal na prvé miesta hitparád v 18 krajinách a prekonal miliardu prehratí.Nórska kapela Wardruna prinesie na Colours of Ostrava vikingský hudobný rituál o tajomstve života. Ide o hudobný projekt skladateľa, speváka a hudobníka Einara Selvika aka Kvitrafna, čerpajúci z vášne pre severskú mytológiu a spiritualizmus, inšpirovaný pohanskou runovou abecedou futhark ukrývajúcu múdrosť severských národov. Tento rok Wardruna vydali nový album pomenovaný Kvitravn (Biely havran).