< sekcia Kultúra

Milovníci country a folk hudby sa stretli na FestDobréBohunice

Foto: www.festdobre.sk/

FestDobréBohunice je známy nielen zaujímavou dramaturgiou, ale najmä svojou atmosférou a sprievodnými podujatiami.

Jaslovské Bohunice 29. júla (TASR) - Milovníci country a folkovej hudby sa stretli počas uplynulého víkendu na FestDobréBohunice, na prehliadke s názvom „To najlepšie, čo doma máme!“. Organizátor podujatia Ivan Cali Podolský informoval, že na hlavnú strunu budú tento ročník hrať práve slovenské kapely a uplynulý víkend boli Jaslovské Bohunice svedkom, že aj tieto menšinové žánre majú na Slovensku svoje miesto. Najúspešnejší zástupcovia slovenskej country hudby - Allan Mikušek, Veslári, Neznámi, PaciPacifik a Louiziana - dokázali roztancovať či zabaviť návštevníkov.

„Za svojím slovom si stojím a FestDobréBohunice bude naďalej najmä o slovenských interpretoch. Sme jediný festival, kde si môžu tak kvalitné slovenské kapely zahrať v hlavnom čase na hlavnom pódiu a sami ste videli, že to vôbec nemusím ľutovať. Skôr naopak," uviedol organizátor s tým, že zo slovenských interpretov sa na podujatí predstavili aj zástupcovia folku a veľký ohlas vyvolali i pesničkári Peter Janku, Simona Martausová, Mirka Miškechová či Jednofázové kvasenie.

Podľa jeho ďalších slov miláčikom publika bola aj world music skupina Spod Budína či folkrocková formácia Mora Tonali & In Vivo. "Nováčikom na podujatí bola Anička Veselovská, ktorá je verejnosti známa zo súťaže ČeskoSlovensko má talent," priblížil Podolský. Záver festivalu patril trampskému Jaroslavovi Samson Lenkovi, ktorý na FestDobréBohunice pokrstil aj svoje nové CD „Van men šou lajf“.

FestDobréBohunice je známy nielen zaujímavou dramaturgiou, ale najmä svojou atmosférou a sprievodnými podujatiami. "Dokazujú to aj predané permanentky na ročník 2014 v niekoľko sto kusoch. Zdá sa, že tento festival si podchytil veľmi silno komunitu, ktorá tieto žánre stále miluje," vysvetlil. Zaujímavosťou je aj fakt, že už deň po festivale sa desiatky ľudí prihlasujú na ročník 2014. Veľkým a milým prekvapením však bolo aj zníženie vstupného na trojdňové permanentky pre ročník 2014, čo je zatiaľ na Slovensku fenoménom.