< sekcia Kultúra

Daniel Landa má novú pieseň Ukolébavka, podľa speváka je varovaním

Daniel Landa Foto: TASR/Jakub Kotian

Daniel Landa je rockový spevák, skladateľ, textár, scenárista, producent, herec, boxer, automobilový pretekár a mentálny kouč. Svoju hudobnú dráhu začal v skupine Orlík.

Bratislava 26. mája (TASR) - Český spevák, skladateľ a textár Daniel Landa potešil svojich fanúšikov novou piesňou Ukolébavka. "Vyjadruje môj pocit zo súčasnej doby a smeru, kam mierime. Alebo vlastne, kde už pomaly sme. Je to varovanie a už je na každom, ako s tým naloží," komentuje Landa posolstvo obsiahnuté v skladbe, s ktorou prichádza po dvoch rokoch. "Čo je predpoklad, že vyjde nový album," informovala TASR PR manažérka Renáta Tomášová.

Landa pieseň zložil a zaranžoval s Tomy Krylom (gitary), Markom Žežulkom (bicie), Martinom Ivanom (basgitara), Jiřím Vopavom (husle) a Ondřejom Klímkom (flauty, saxofón a dychový syntetizátor). Za klávesy si sadol on sám. V piesni ho sprevádzal detský zbor Coro Piccolo pod vedením Jany Galíkovej. O nahrávku, mix a mastering sa postaral Jan Zázvůrek.

Lyric video Ukolébavky, zverejnené na https://youtu.be/uGkrzmuA7DU, zaznamenalo doteraz takmer 57.000 pozretí.Daniel Landa je rockový spevák, skladateľ, textár, scenárista, producent, herec, boxer, automobilový pretekár a mentálny kouč. Svoju hudobnú dráhu začal v skupine Orlík, ktorá sa po vydaní svojho druhého albumu rozišla a Landa od tej doby vystupuje ako sólový umelec. Na svojom konte má veľa ocenení v anketách popularity a zlatých, platinových a multiplatinových platní. Ako muzikálový autor debutoval s Krysařom, jeho zatiaľ posledným muzikálom je Klíč králů. Ako herec sa objavil napríklad vo filmoch Černí baroni a Proč? Jeho poslednou filmovou postavou bol Alex v jeho filme Tacho a v televízii postava Emanuela Moravca v diele Den po Mnichovu z TV série České století.