Quantcast
Spravodajský portál Tlačovej agentúry Slovenskej republiky
Pondelok 27. máj 2024Meniny má Iveta
< sekcia Kultúra

Deň Zeme v Slovenskom banskom múzeu ponúkne aj burzu rastlín

Na archívnej snímke Slovenské banské múzeum v Banskej Štiavnici. Foto: TASR/Jana Vodnáková

Podujatia pri príležitosti Dňa Zeme organizuje SBM v Banskej Štiavnici v rámci projektu Zelená misia financovaného z nórskych grantov a štátneho rozpočtu SR.

Banská Štiavnica 16. apríla (TASR) - Slovenské banské múzeum (SBM) v Banskej Štiavnici si v pondelok 22. apríla pripomenie Deň Zeme tvorivým a zážitkovým dopoludním pre žiakov základných škôl a "výmenníkom" rastlín v Kammerhofe. Martina Kminiaková z odboru marketingu, propagácie a environmentálnej výchovy SBM informovala, že podujatie sa začne o 9.00 h interaktívnou akciou Zem baníkov pre fanúšikov hádaniek a zábavných úloh.

"Pri plnení desiatich zadaní z baníckej histórie a ekológie sa žiaci napríklad dozvedia, koľko slonov afrických by vyvážilo množstvo striebra vyťaženého v Banskej Štiavnici v roku 1740, prečo sa na nádvorí Kammerhofu nesmú sadiť stromy a čo sa dá pripraviť z plodov pestovaných v tamojšej komunitnej záhrade," priblížila Kminiaková. Zároveň dostanú možnosť navrhnúť vylepšenia pre nádvorie a pokúsiť sa o rekord súvisiaci s banskoštiavnickou siahou.

Kminiaková doplnila, že paralelne s podujatím Zem baníkov prebehne v Kammerhofe burza rastlín, ktorá pestovateľom interiérových aj exteriérových rastlín ponúka priestor na ich výmenu a tiež na zdieľanie skúseností a cenných rád.

Podujatia pri príležitosti Dňa Zeme organizuje SBM v Banskej Štiavnici v rámci projektu Zelená misia financovaného z nórskych grantov a štátneho rozpočtu SR.