Quantcast
Spravodajský portál Tlačovej agentúry Slovenskej republiky
Sobota 24. február 2024Meniny má Matej
< sekcia Kultúra

Divadlo Astorka čakajú v 34. sezóne nové premiéry i festival

Ilustračná snímka. Foto: TASR - Jaroslav Novák

Repertoár divadla obohatia tri nové inscenácie, ktoré budú na Slovensku uvedené prvýkrát. Ide o hry Kartónový otecko, Príhody tuláka po Slovensku a Ženy veľkých mužov.

Bratislava 7. septembra (TASR) - Bratislavské Divadlo Astorka Korzo '90 čakajú v 34. sezóne nové premiéry, Festival Astorka 2024, Dni Astorky v Prahe i účasť na Noci divadiel. TASR o to za divadlo informovala Veronika Maková.

Priblížila, že repertoár divadla obohatia tri nové inscenácie, ktoré budú na Slovensku uvedené prvýkrát. Ide o hry Kartónový otecko, Príhody tuláka po Slovensku a Ženy veľkých mužov. "Všetky tri pripravované hry spája interpretácia znakov a atmosféry spoločnosti prostredníctvom nadhľadu či paradoxu," uviedla Maková.

Dodala, že spoločným znakom hier je tiež tendencia nachádzať ostrovy dobra, porozumenia, trpezlivosti, spolupatričnosti ako protipól k všeobecne vládnucej polarizácii národa, duchovnému aj morálnemu úpadku, nespokojnosti a nepriateľstvu. Zároveň divadlo od septembra pravidelne uvádza v rámci repertoáru aj divadelné inscenácie uplynulých sezón.