< sekcia Kultúra

DIVADLO2020: BBD uvedie premiéru inscenácie priamo v záhrade divadla

Ilustračné foto. Foto: TASR/Dušan Hein

Na premiéru nového projektu nadviaže BBD práve cyklom krátkych dokumentárnych filmov o vzniku novej inscenácie.

Bratislava 21. novembra (TASR) - Bratislavské bábkové divadlo (BBD) sa do celoslovenského podujatia Noc divadiel 2020, ktorému patrí tretia novembrová sobota, zapojí premiérou projektu Záhrada nikdy nespí. Pôjde o exteriérovú inscenáciu priamo v záhrade divadla. "Detskí diváci tu po zotmení odhalia fascinujúci život nočných tvorov v trse trávy, korune stromu či kôpke hliny," približuje umelecký kolektív BBD svoj nový autorský projekt s hudbou Martina Geišberga.

Inscenácia v divadelnej záhrade ponúka putovanie otvorenou záhradou za svetla bateriek. Má byť prísľubom nielen nevšedného zážitku, ale aj pokusom o vytvorenie bezpečného prostredia na čerstvom vzduchu. Divadlo sa tak rozhodlo tvorivo reagovať na súčasnú pandemickú situáciu a hľadať nové formy diváckeho zážitku. Ten má vyvolať aj cyklus videí, ktoré malým divákom predstavia povolanie a život umelca.

Na premiéru nového projektu nadviaže BBD práve cyklom krátkych dokumentárnych filmov o vzniku novej inscenácie. "Diváci v piatich dieloch zistia, ako vyzerá cesta od prvého nápadu po hotové dielo a ako spolupracujú herci, režisér, dramaturg a scénograf," avizujú tvorcovia videí, ktoré budú postupne uverejňované na facebookovej stránke divadla a na www.babkovedivadlo.sk.