Quantcast
Spravodajský portál Tlačovej agentúry Slovenskej republiky
Sobota 2. marec 2024Meniny má Anežka
< sekcia Kultúra

Divé maky oslavujú 18 rokov, v Bratislave pripravili kultúrny program

Divé maky. Foto: FB Divé maky

Občianske združenie Divé maky podporuje rómske talentované deti a mládež.

Bratislava 19. augusta (TASR) - Divé maky oslavujú 18 rokov, v sobotu podvečer pripravilo združenie program na bratislavskom Hviezdoslavovom námestí. Jeho súčasťou bude aj krst hudobného albumu rómskych piesní naspievaných štipendistami združenia, pripravený je aj ďalší kultúrny program. Začne sa o 18.00 h a potrvá do 22.00 h.

"Teším sa, že vďaka programu Divé maky sa podarilo zmeniť k lepšiemu životy desiatkam detí. Tie by kvôli zlej sociálnej situácii nemohli študovať na kvalitných školách ani plnohodnotne rozvíjať svoje osobnosti a talenty. Dnes už majú takmer všetci naši prví absolventi svoje vlastné rodiny a ja som šťastná, že žijú pekné a naplnené životy. Vzdelanie je jediná cesta von z chudoby," uviedla jedna zo zakladateliek programu Divé maky Barbora Mistríková.

Občianske združenie Divé maky podporuje rómske talentované deti a mládež. Jeho cieľom je pomoc rómskej komunite, podpora talentov, tvorba kultúrnych a umeleckých programov, festivalov či letných akadémií. Zameriava sa na podporu vzdelávania rómskych detí a mládeže, ako aj osvetu na lámanie spoločenských predsudkov. Počas svojho fungovania v rámci programu a vďaka darcom poskytlo podľa vlastných slov rómskym študentom financie vo výške viac ako milión eur a rozdelilo 850 štipendií.