Quantcast
Spravodajský portál Tlačovej agentúry Slovenskej republiky
Piatok 21. jún 2024Meniny má Alojz
< sekcia Kultúra

Dni mesta Zvolen prinesú folklór, jarmok i diskotéku pod holým nebom

Ilustračná snímka. Foto: TASR

Predstavia sa aj deti z domácich umeleckých škôl či centier voľného času. Budú ukážky zásahov či techniky polície a hasičského zboru.

Zvolen 2. mája (TASR) - Umelecký súbor Lúčnica, jarmok tradičných remesiel i diskotéka pod holým nebom budú súčasťou májového podujatia Dni mesta Zvolen 2024. TASR o tom informoval hovorca mesta Martin Svatuška s tým, že podujatie sa uskutoční v dňoch 24. až 25. mája na námestí.

Dodal, že vystúpenie bratislavského súboru bolo hlavným dôvodom, prečo sa organizátori tohtoročných dní mesta rozhodli poňať časť programu v duchu slovenských tradícií. "Pred Lúčnicou vystúpi domáca Marína. Zvolenskí vrchári nám zas ukážu, ako znejú najlepšie populárne piesne v podaní ľudových," uviedol zvolenský primátor Vladimír Maňka.

Predstavia sa aj deti z domácich umeleckých škôl či centier voľného času. Budú ukážky zásahov či techniky polície a hasičského zboru. Program doplnia revivalové kapely. Zaznejú tak najväčšie hity kapely Elán či Mira Žbirku. "Minulý rok mala veľký ohlas 3D videoprojekcia nasvietená na jednom z meštianskych domov. Tento rok bude jej obsah zmenený a nasvietený priamo na priečelie budovy divadla," podotkol hovorca. Námestie vo večerných piatkových (24. 5.) hodinách roztancuje hudba.

Podľa Svatušku atrakciou bude tribúna, na ktorej sa odohrá hlavný program. "Aby diváci dostali možnosť vidieť Lúčnicu, postavíme veľkú tribúnu pre tanečníkov a k nej ešte jednu menšiu pre hudobný sprievod," vysvetlil Daniel Axmann zo zvolenského referátu kultúry.

Samospráva objasňuje, že Lúčnicu prináša na zvolenské námestie generálny sponzor. Je ním spoločnosť, ktorá sídli vo Zvolene a robí to pri príležitosti svojho 30. výročia pôsobenia na Slovensku. Zabezpečia aj dráhu pre mladých, na ktorej môžu jazdiť na bicykloch, korčuliach či kolobežkách. "Aj v náročnej ekonomickej situácii tak mesto ponúkne svojim obyvateľom a návštevníkom zábavu," ukončila.