Quantcast
Spravodajský portál Tlačovej agentúry Slovenskej republiky
Piatok 14. jún 2024Meniny má Vasil
< sekcia Kultúra

Dokument Sloboda pod nákladom bol najlepším na festivale v Španielsku

Na snímke režisér Pavol Barabáš (vpravo) a umelecký riaditeľ festivalu Cinematik Vladimír Štric počas odovzdávania cien na 11. ročníku Medzinárodného filmového festivalu Cinematik. Pavol Barabáš získal Cenu divákov za film Sloboda pod nákladom. Piešťany, 18. septembra 2016. Foto: TASR - Martin Palkovič

Príbeh o najstaršej generácii nosičov vo Vysokých Tatrách vyhodnotila päťčlenná porota festivalu ako najlepší a udelila mu Grand Prix - Zlatý plesnivec.

Bratislava 23. novembra (TASR) - Slovenský dokument o tatranských nosičoch Sloboda pod nákladom opäť zaujal vo svete. Snímka Pavla Barabáša zabodovala na Medzinárodnom festivale horských filmov v meste Torello (11. - 20. 11.), ktorý je členom Aliancie horských filmov a patrí k najväčším v Španielsku. Príbeh o najstaršej generácii nosičov vo Vysokých Tatrách vyhodnotila päťčlenná porota festivalu ako najlepší a udelila mu Grand Prix - Zlatý plesnivec.Porota ocenila tvrdú prácu nosičov, ktorí okrem ťažkých bremien musia zvládnuť aj extrémne poveternostné podmienky Tatier. Režisér Pavol Barabáš získal na festivale, ktorý navštívilo viac ako 6000 divákov, aj druhé ocenenie - Strieborný plesnivec za najlepšiu kameru.

Sloboda pod nákladom má na svojom konte ôsme festivalové ocenenie. Do kín ho distribuovala Asociácia slovenských filmových klubov (ASFK) a patrí k jej najnavštevovanejším titulom.

TASR informovala Alena Koščová z K2 studia.