< sekcia Kultúra

ĎUĎO Z HEXU UŽ SPIEVA V NEBI, takto si ho budeme pamätať

Na snímke spevák hudobnej skupiny HEX Peter "Ďuďo" Dudák. počas koncertu na Majálese 2015 na Tyršovom nábreží v Bratislave 2. mája 2015. Foto: TASR

Po boji s nádorovým ochorením zomrel vo veku 46 rokov spevák kapely Hex, Peter Ďuďák, známy aj pod prezývkou Ďuďo.

Bratislava 15. augusta (Teraz.sk/TASR) – Slovenskú hudobnú scénu včera zasiahla smutná správa. Opustil ju spevák, gitarista, klávesák a skladateľ známej hudobnej skupiny Hex. Ďudo prehral svoj boj s ťažkou chorobou.

O kapele Hex a Ďuďovi si môžete prečítať tu.Posledným veľkým hitom kapely Hex bola pieseň Oteckovia k rovnomennému seriálu TV Markíza.Skladba Keď sme sami vyšla v kompilácii Všetko najlepšie v roku 2013.Nikdy nebolo lepšie z roku 2006 zrejme na Slovensku neobišlo nikoho.Pieseň V piatok podvečer, ktorá za 17 rokov nič nestratila.

Na snímke kapela Hexs hosťami počas krstu albumu Tebe 14. novembra 2017.
Foto: TASR


Na snímke členovia kapely Hex zľava gitarista Martin „Fefe“ Žúži, gitarista a spevák Peter „Ďuďo“ Dudák si preberajú Cenu SOZA za najhranejšiu skladbu s názvom Keď sme sami počas slávnostného odovzdávania Cien SOZA za rok 2014 v Bratislave
Foto: TASR


Na achívnej snímke 4. decembra 2010 krst albumu Ty a ja na netradičnom mieste vo výške 2.633 metrov nad morom, na Lomnickom štíte vo Vysokých Tatrách. Na snímke zľava Tybyke , Ďuďo a Yxo počas krstu.
Foto: TASR


Na snímke spevák hudobnej skupiny HEX Peter "Ďuďo" Dudák. počas koncertu na Majálese 2015 na Tyršovom nábreží v Bratislave 2. mája 2015.
Foto: TASR


Skupina HEX vystupuje na Bratislavskom majálese 2012 na Tyršovom nábreží v Bratislave, 5. mája 2012.
Foto: TASR